Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

crossmonster schreef:als ik naar paarden ga kijken, sla ik eerlijk gezegt de fnrsers en de aesers altijd over....
Bacannie schreef:Buiten dat, kijk maar eens op veulenveilingen, daar is het KWPN echt niet heilig. Er worden zat buitenlandse hengsten gebruikt zoals Oldenburgers, Westfalen, Trahkheners en Rheinlanders etc. het gaat uiteindelijk tóch om het eindresultaat en dat is je fokproduct. Je doel moet altijd verbeteren zijn ongeacht welke hengst je kiest. En of er dan een rose of blauw papiertje bijzit dat maakt dan echt niet veel meer uit.
Er wordt bij verkoop/koop alleen gekeken of het paard geschikt is voor het uiteindelijke doel. Het moet een mooi en vooral functioneel paard zijn.
Zoals meerdere al gezegd hebben, op een papier kan je niet rijden...
Zelf heb ik ook een volle KWPN merrie van 2,5 jaar en ik wil haar ook t.z.t. laten dekken maar ik weet niet of ik persé een KWPN hengst wil, ik ben namelijk héél gecharmeerd van een aantal Duitse hensten en ja, dan krijg je toch een blauw papier.
Desiree schreef:Maar die duitse stamboeken hebben veel hengsten in het bestand die OOK gebruikt worden door het KWPN. HOeveel KWPN hengsten zijn niet holsteiner, oldenburger, trakehner, westfaals of hanoveraans? Ze zeggen de mensen meer.
Dat speelt bij het NRPS veel minder, uitzonderingen zoals Ferrolan (afstammeling van Ferro uit een Ramiromoeder) daargelaten.
). Buiten dat, bijna in elke jonge hengst zit wel een keer Jazz of Krack C of Ferro of Gribaldi en als je dat al allemaal in je merrie hebt zitten (voorzover dat kan) dan blijven er maar weinig leuke en goede hengsten over die mij kunnen bekoren. Maar goed, zo veel kaas heb ik er ook niet van gegeten maar dit is een beetje mijn beleving... [***] schreef:!? Op elkaar lijken ?!
Het KWPN is een gaarkeuken van allerlei rassen, incl die duitse hengsten met dikke billen waar je het over hebt(scheer je de duitse hengsten ook nog een keer over 1 kam)
Citaat:ik ben gewoon niet altijd gecharmeerd van het stereotype KWPN hengst. Ze lijken allemaal zo op elkaar