Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola
inowa schreef:meestal neemt het veulen de kleur van de moeder op maar
rommie schreef:volgens mij heb je voor een bont veulen niet persé een bonte hengst nodig hoor... hij moet alleen het bonte allel hebben en als dat recessief is kan hij ook effen zijn maar het bont wel doorfokken
calypso1989 schreef:grote kans op een bonte...?? zeg dat maar niet te hard...
kennisen van me die hebben een bruinbontemerrie laten dekken door een bruinbonte hengst...drie keer raden wat daaruit kwam... in ieder geval geen bonte... een vos zonder aftekeningen![]()
dus het kan echt vanalles zijn
stef schreef:Ik weet niet waar je dat vandaan hebt, maar dat is dus onzin.
Je hebt dominante en recersieve (hoop nu dat ik het goed schrijf) genen. Het maakt verder niet uit of de merrie of de hengst de dominante genen bezit.
Om bont te krijgen uit een effen merrie moet je zowiezo een bonte hengst hebben. Maarja, mijn merrie (zie profiel) is zwart, zwartbonte hengst erop, en een veulen wat toch echt zwart was.
Fokken is gokken, zeker met kleur
Kitten schreef:Uit een schimmel moeder (zwart geboren) X Ed KIng Hill, kreeg ik de eerste keer, een schimmel merrie (blauw geboren), en de volgende poging leverde een driekleur bonte hengst (zwart-bruin-wit) op.
Haar eerste veulen uit Pele was een lichte vos, met blonde manen, blonde staart, 2 half witte beentjes en een bles.![]()
haar 2e veulen uit een voskleurige Trakehner hengst (Heuriger) met behoorlijk wat aftekening, gaf een zwart geboren schimmel merrie zonder aftekening.![]()
![]()
De derde uit een bruine, frans gefokte hengst, gaf een vos geboren schimmel, zonder aftekening.
Nr.6 uit Odermus was een bruin geboren schimmel met 2 half witte benen en een bles en de laatste uit een zuiver witte Anda gaf een vos geboren schimmel met 1 sokje en een blesje, maar die was op zijn 2e verjaardag al nagenoeg uit geschimmeld.
Hoe bedoel je toverballen?
calypso1989 schreef:grote kans op een bonte...?? zeg dat maar niet te hard...
kennisen van me die hebben een bruinbontemerrie laten dekken door een bruinbonte hengst...drie keer raden wat daaruit kwam... in ieder geval geen bonte... een vos zonder aftekeningen![]()
dus het kan echt vanalles zijn
elina61 schreef:aan je foto te zien, heb je een zwearte shetlander? wij fokken namelijk zwart bonte shetlanders. we hebben daarvoor ook zwarte merries, en de kans is redelijk groot dat je een bont veulen krijgt dan. bont is namelijk dominant, net zoals schimmel, schimmel staat er zelfs nog boven.