Mijn naam is Inge en vrijdag 19 nov heb ik mijn eerste paard gekocht, en me dus ook gelijk bij Bokt.nl aangemeld.
Mijn nieuwe aanwinst heet officieel Udelio (roepnaam: Lio), ster-merrie, is 3,5 jaar en is inmiddels zelf al drachtig van haar eerste veulen, van Sonique. Het veulen blijft overigens van de vorige eigenaar en heb ik er dus niet bijgekocht.
Mijn vraag aan jullie is: Wie heeft er meer info voor mij over haar papa, mama en opa, wat betreft behaalde resultaten e.d., eventueel foto's zou leuk zijn...
Paps: Andiamo Mama: Edelio Opa (vader van mama): Orthos
Thanx en Gezellig als je komt! Jeetje Taj Mahal is dood. Ik had ook op http://www.allbreedpedigree.com gekeken en hele stambomen en foto's gevonden...
Er zit een hele Anglo-Arabieren lijn in dus. Orthos blijkt een Westfaler te zijn, maar heeft ook bloed van Hanoveranen in zich... en heel ver weg zit Thoroughbred... Echt leuk om een stamboom uit te zoeken. Zelfs helemaal terug tot het jaar 1633
Andiamo is een flinke mix van Selle Francais, Holsteiner, Nederlands warmbloed, Trakhener en veel meer
Belangrijkste is natuurlijk hoe Lio het gaat doen, maar longeren snapt ze al!
Mer1980
Berichten: 20996
Geregistreerd: 08-02-01
Woonplaats: Lelystad
Geplaatst: 30-11-04 12:33
Over Orthos kan ik niet veel vinden op Google. zet het eens op www.fokt.nl daar zitten ene hoop anglo arabieren kenners.
Sizz
Berichten: 7838
Geregistreerd: 02-11-04
Geplaatst: 30-11-04 14:44
Hier wat over Andiamo:
Verrichtingsverslag Verrichting Ermelo 1996 (eerst B-systeem, daarna A-systeem) Eerlijke, betrouwbare hengst. Veel bereidheid om te werken en laat zich goed bewerken. De stap is voldoende. De draf is voldoende, maar zou meer gedragen moeten zijn. De galop is goed gedragen. In het lichte dressuurwerk dat tijdens het onderzoek van de hengst werd gevraagd, heeft hij een goede zelfhouding en laat hij zich goed rijden. Andiamo springt snel van de vloer. Hij heeft veel afdruk, basculeert goed en toont over veel vermogen te kunnen beschikken. Gedrag op stal normaal. Op 06-04 is de hengst ernstig ten val gekomen bij het geleiden vanaf de stapmolen naar de stal. Geconstateerd werd dat enkele doornuitsteeksels van de schoftwervels waren gebroken. Dit is bevestigd door medewerkers van de vakgroep Heelkunde van de Faculteit voor Diergeneeskunde in Utrecht. De hengst zal dientengevolge geruime tijd niet in staat zijn te werken. Het onderzoek is uitgevoerd van 11-03 t/m 06-04. Het 70 dagen onderzoek voortijdig afgebroken. Door het KWPN niet in het stamboek ingeschreven.
verrichting 1999 (16-01 NRPS) stap V draf M galop V dressuurproef V springen ohz G springen vrij ZG steeple G karakter G gedrag G algemene indruk G
M = matig; V = voldoende; G = goed; ZG = zeer goed
Verrichting Ermelo 2000 (13-03 t/m 01-04; verkort onderzoek) Eerlijk en betrouwbaar. Hij heeft veel bereidheid om te werken en laat zich goed bewerken. De stap heeft een matige ruimte en is niet altijd tactzuiver. In draf heeft Andiamo voldoende ruimte. Het gebruik van het achterbeen is matig krachtig en het achterbeen zou verder onder gebracht moeten worden. Hij heeft in galop voldoende ruimte. Hij vertoont weinig buiging en gaat matig gedragen. Hij laat zich moeilijk sluiten en heeft dan moeite met de balans. Als springpaard heeft Andiamo veel afdruk. Hij springt zeer goed terug en is daarbij snel van de grond. Hij springt met een goede voorbeentechniek en goede bascule. Hij opent achter voldoende; het achterbeen blijft lang en traag. Hij heeft veel vermogen en is daarbij zeer voorzichtig. Als springpaard geeft Andiamo een goed gevoel. Op stal en in de omgang gedraagt de hengst zich normaal. In de periode waarin Andiamo deelnam aan het verkort verrichtingsonderzoek werden geen verrichtingscijfers toegekend.
Toelichting 2000 (n.a.v. goedkeuring) In haar overweging om Andiamo aan de fokkerij toe te voegen heeft de hengstenkeuringscommissie rekening gehouden met een ongeluk dat de hengst in 1996 tijdens het verrichtingsonderzoek heeft gehad. Hij is toen ernstig ten val gekomen en heeft daarbij enkele doornuitsteeksels van de schoft gebroken. Naast springmanieren, vermogen en kwaliteit beschikt Andiamo over een bijzonder interessante bloedopbouw. Zijn volledig Ango-arabische moeder voert het bloed van de bewezen prestativerervers Garitchou x en Nithard x. Andiamo is goedgekeurd bij het NRPS en (voor) het AES ('approved', red). Hij heeft met succes deelgenomen aan wedstrijden in het kader van de hengstencompetitie 1999/2000 (1.20 m).
Conform de voorwaarden van de hengstenkeuring kan bij Andiamo worden volstaan met de röntgenologische beoordeling die is uitgevoerd in 1996.
Sportindex Jaar berekening 2004 Groepsindeling IB Aantal veulens stationsverrichting 0 Aantal veulens springindex 15 Betrouwbaarheid springindex 52 Springindex 133 Aantal veulens dressuurindex 1 Betrouwbaarheid dressuurindex -1 Dressuurindex -1
Status 2002 jan teruggetrokken voor KWPN fokkerij
Overige informatie x = 62.5% waarvan 24.95% ox.
1995 (11-11) Ermelo: 1e goedkeuring NRPS
HK KWPN Den Bosch 1996 (03-02) Aangewezen voor verrichtingsonderzoek.
HK KWPN Ermelo 1999 (22-11) Tijdens voorselectie niet aangewezen.
HK KWPN Ermelo 2000 (18-02) Bij herkeuring aangewezen voor verrichtingsonderzoek mits afstammelingen door herkeuringscommissie op 07-03 positief worden beoordeeld.
Exterieuromschrijving 2000 Andiamo is royaal ontwikkeld en staat goed in het rechthoeksmodel. De hals is lang.
2002 (januari) Teruggetrokken voor KWPN-fokkerij.
IngLio
Berichten: 2378
Geregistreerd: 24-11-04
Woonplaats: centraal NL
Geplaatst door de TopicStarter: 30-11-04 15:03
Zal het idd eens op Fokt zetten. Ben ook wel benieuwd naar haar moeder Edelio, maar ik ben benieuwd of dat ooit te vinden is via internet.
Bedankt voor jullie info!
Sizz
Berichten: 7838
Geregistreerd: 02-11-04
Geplaatst: 30-11-04 15:12
Op haar moeders naam is niks te vinden
IngLio
Berichten: 2378
Geregistreerd: 24-11-04
Woonplaats: centraal NL
Geplaatst door de TopicStarter: 30-11-04 15:14
Jammer zeg. Denk je dat het een is om het KWPN te bellen daarover?
Follytje
Berichten: 380
Geregistreerd: 27-09-04
Woonplaats: Huizen
Geplaatst: 30-11-04 15:19
Orthos was een springhengst....dat is het enige wat ik van hem weet..we hebben een zoon van hem op stal staan....
Sizz
Berichten: 7838
Geregistreerd: 02-11-04
Geplaatst: 30-11-04 15:22
Hier ook nog wat over Orthos:
Verrichtingsverslag Verrichting Sleen 1977 Goed, eerlijk en betrouwbaar in de rijproef. In stap soms onregelmatig. Bij vrij springen beste springmanieren. Bij springen onder de man goed parcours, iets heftig, wat tegen de teugel. Halthouden onrustig bij aangespannen proef. Best terreinpaard. Achter iets breed. Stuwing goed. Goed en eerlijk karakter, af en toe wat flegmatiek. De voedingstoestand is bij aankomst goed. Deze is tijdens de training hetzelfde gebleven. Maakt goede vorderingen. Orthos bleek voor aankomst in Sleen teveel gewerkt te hebben. Voldoende bereidheid om te werken. Veel aanleg als springpaard en voldoende aanleg als terrein- en dressuurpaard. Stalgedrag normaal. Gedrag tijdens oefeningen normaal. Oren in de nek bij springen onder de man. Aangespannen betrouwbaar en eerlijk. Aan het eind van de training heeft hij een andere ruiter gekregen, omdat de vorige ruiter niet met het examen meedoet. Het faescesonderzoek op wormeieren is positief. Wegens zadeldrukkingen gedurende 10 dagen alleen gelongeerd. Enige dagen iets gehoest, op 19-10 behandeld.
Verrichtingscijfers Rijproef x 3 7.86 Springen vrij x 4 9 Springen ozh x 1 7 Aangespannen x 1 7 Terreinproef x 3 9 Karakter x 3 8.5 Trainingsrapport x 5 8 Puntentotaal 166.08 Max punten 200 Klassering A Plaatsing 4e van 29 Jaar verrichting 1977 Plaats verrichting Sleen
Afstammelingen rapportage Afstammelingen 1980 (volledige collectie) De interessante bloedopbouw van Orthos heeft hem een reeks goede merries bezorgd. In de overwegingen mag een dergelijk feit worden gememoreerd. De eerste groep veulens deed wat beknopt aan, hoewel de maat voldoende was. Bouw en stand van het achterbeen zijn voor verbetering vatbaar. Het middenstuk bleek nogal eens iets gedrukt te zijn. Bij verschillende veulens waren de halzen iets opgericht, hetgeen niet bezwaarlijk hoeft te zijn omdat die oprichting binnen redelijke grenzen blijft. De stap was over het algemeen goed. De draf daarentegen nogal verschillend. De souplesse was wel vrij algemeen aanwezig, maar in enkele gevallen bleef het achterbeen nog wel eens iets achter. De tweede groep veulens was even uniformer. De bemerkingen op het achterbeen waren hier ook veel minder. In het algemeen viel bij de veulens op dat ze nog weinig schoft toonden. Dat blijkt op latere leeftijd helemaal op te knappen. Zowel de enters als de twenters hadden voldoende schoftontwikkeling. De jaarlingen vormden een uniforme groep, voldoende harde paarden, waarvan de stap iets royaler zou kunnen. Ook de draf was hier weer verschillend. Enkele enters waren daarin goed, andere maar juist voldoende. De twenters hadden in doorsnee een betere draf dan de jaarlingen, terwijl deze bewegingsvorm ook beter uitpakte dan de stap, die voldoende was, maar ook niet meer. De tweejarigen waren ook tamelijk uniform en goed ontwikkeld. Een enkele croupe zou iets langer kunnen zijn. Getoond: 29 veulens uit 169 dekkingen, 7 enters (uit 116) en 6 twenters (uit 62).
Goedkeuringstermijn 1986 De hengst Orthos wordt voor het eerst voor 3 jaar goedgekeurd.
Goedkeuringstermijn 1989 Opnieuw goedgekeurd voor 3 jaar.
Goedkeuringstermijn 1995 (december) De hengst Orthos wordt opnieuw voor 3 jaar goedgekeurd.
Sportindex Jaar berekening 2004 Groepsindeling IIB Aantal veulens stationsverrichting 2 Aantal veulens springindex 207 Betrouwbaarheid springindex 90 Springindex 117 Aantal veulens dressuurindex 49 Betrouwbaarheid dressuurindex 69 Dressuurindex 67
Goedgekeurde KWPN kleinzonen CAVALIER 84.6781 Stb Keur ROYAL BRAVOUR 83.3586 Stb (ex NRA 93.0021.83 Stb; ex Bravour vb KWPN)
Status 1996 aug overleden (kokeraandoening)
Overige informatie HK Utrecht 1977 5e van 5 4-jr RP. Goedsoortige hengst met wat lang middenstuk. De bewegingen zijn soepel en voldoende ruim. Eigenaar: B. Reinders, Dieren, verkocht aan J.C. Hendriks, Koekange.
1996 (augustus) overleden (aandoening aan koker); diepvries
De moeder van de hngst Cavalier heeft als vader Orthos( de opa van Cavelier dus).
Undigo(Sandro-hit x Jazz x Orthos).
IngLio
Berichten: 2378
Geregistreerd: 24-11-04
Woonplaats: centraal NL
Geplaatst door de TopicStarter: 30-11-04 15:45
Kijk eens aan! Wat leuk zeg...
Ik zal eens aan haar vorige eigenaar vragen of hij toevallig de keuringspapieren heeft of dat het KWPN die heeft. Ben wel benieuwd naar haar cijfers waarmee ze Ster is geworden....