Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight
GertJan schreef:Niet noodzakelijkerwijs. Het zou wel duidelijker tonen hoever het paard zijn voorbeen wegstrekt. Maar op deze foto kun je redelijk zien dat hij het voorbeen eerder van de grond heeft dan het achterbeen. Of hij het achterbeen ook eerder plaatst dan het voorbeen is niet met zekerheid te zeggen.
GertJan schreef:Is dat zo? De draf is een tweetakt gang. Het paard verplaatst zijn benen diagonaal met een zweefmoment. Volgens mij landt een paard van nature eerder op het voorbeen dan op het achterbeen. Een goed gereden en getraind paard heeft een versneld geplaatst achterbeen.
Citaat:een systematisch op achterbeengebruik selecterend stamboek als het KWPN weet nu dat het verstandig is om te kiezen voor fokdieren die het natuurlijke patroon van op de voorhand lopen in de africhting kunnen omdraaien dankzij een versneld geplaatst achterbeen.