Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola
Punz schreef:Nou.. Volgens mij beschrijf je hier een Connemara!
( al moet je wel rekening houden met het feit dat die wel echt sober gehouden moeten worden)
Maddy_Paola schreef:Misschien out of the box, maar een draver?
Of een duitse sportpony?
Nuchtere dieren heb je natuurlijk in elk ras, dus dat is goed uitzoeken.
Heel erg braaf in de omgang en genoeg pit onder het zadel om het uitdagend te houden. 

Maddy_Paola schreef:Misschien out of the box, maar een draver?
Of een duitse sportpony?
Nuchtere dieren heb je natuurlijk in elk ras, dus dat is goed uitzoeken.
Punz schreef:Vanaf 2019 zijn alle in een stamboek opgenomen ponys getest op HWSD, uitslag staat dan in het paspoort. Staat de uitslag niet in het paspoort, en het is een import dier, dan kan het zijn dat de pagina met de uitslag er uit gescheurd is. Daar op opletten dus.
Dragers N/HWS, HWSD/N kun je rustig kopen. Die hebben geen last. Een lijder niet kopen.
Mocht je willen fokken dan is een vrij dier kopen makkelijker, omdat je dan niet afhankelijk bent van de HWSD status van je hengst/ dan weet je zeker dat je nooit een lijder fokt
Imre schreef:Toen ik je topictitel las dacht ik meteen aan een IJslander, tot ik zag dat jij het was. Ik ga mee in het advies van een Connemara, maar wil je ook adviseren om je niet blind te staren op ras en ook open te staan voor leuke kruisingen.
Ik vind de Dravers qua werkwilligheid trouwens wel erg vergelijkbaar met de IJslanders. Compact zijn ze meestal niet, nee, maar die galop hoeft echt geen issue te zijn.
Imre schreef:Ik had een Draver die nog töltte ook.Maar compact en breed was ze niet nee.
Ik snap je wel hoor, na al je problemen, dat je van de IJslanders af wil stappen.
Ninx schreef:Imre schreef:Ik had een Draver die nog töltte ook.Maar compact en breed was ze niet nee.
Ik snap je wel hoor, na al je problemen, dat je van de IJslanders af wil stappen.
Beetje compact is lekker, maar tevens niet te breed..... daarom vallen Haflingers en Fjorden een beetje af....
Cioccolato schreef:Je omschrijft 'gewoon' een type paard en niet perse een ras. In alle rassen of de warmbloed stamboeken komen paarden voor die aan je omschrijving voldoen. En niet.