Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight
Febeeeee schreef:zou de training daar verschil in kunnen maken? als je je voelt alsof je voorover kukelt zou ik me kunnen voorstellen dat het dan minder wordt als ze meer van achter lopen? geen verstand hiervan verder hoor
Febeeeee schreef:zou de training daar verschil in kunnen maken? als je je voelt alsof je voorover kukelt zou ik me kunnen voorstellen dat het dan minder wordt als ze meer van achter lopen? geen verstand hiervan verder hoor
anjali schreef:Ik vind het heel onprettig rijden op een overbouwd paard. Net of je er voorover afkukelt.
Elisa2 schreef:Karrepaarden zijn gefokt om een kar te trekken. Die moeten dus vooral kunnen stuwen. Een dressuurpaard moet vooral goed kunnen dragen. Dat geeft verschil in de bouw.
Wat betreft het hoge kruis, een paard wat overbouwd is blijft altijd dat hoge kruis houden en nee dat is in de dressuur niet wenselijk. Het ziet er daardoor altijd minder snel goed uit en voor het paard is het moeilijker om het gevraagde te tonen.
Eef_Bam schreef:Volgens mij worden er hier 2 dingen door elkaar gehaald die egrelateerd zijn maar niet hetzelfde. De romprichting, die is bij paarden die achter hoger zijn dan voor neerwaarts, en opwaarts bij paarden die van voor hoger zijn. Een rechte of iets opwaartse romp heeft voor dressuur de voorkeur, dat maakt verzamelen makkelijker.
Citaat:Daarnaast heb je de schouder, hoe schuiner die is hoe meer de hals "erop" staat en dus een hoger front creert. De trend voor dressuurpaarden is om de schouder steeds schuiner te fokken, waardoor paarden al van zichzelf onwijs verzameld lijken. Maar dat heeft weinig van doen met de hoogte van de voor en achterhand, hoewel eenapard met veel front ook hoger lijkt aan de voorkant.
Benfan schreef:Moet je hier eens een kijkje nemen.. om misselijk van te worden. http://theperfecthorse.blogspot.com/200 ... orses.html
ruitje schreef:Dravers hebben een grote motor, maar die zijn dan soms weer zo stuwend gebouwd dat ze voor niet snel genoeg weg gaan en achter breken( wijd gaan) . Dravers kunnen nooit zo verzamelen en dragen als een rijpaard.
Albert schreef:Elisa2 schreef:Karrepaarden zijn gefokt om een kar te trekken. Die moeten dus vooral kunnen stuwen. Een dressuurpaard moet vooral goed kunnen dragen. Dat geeft verschil in de bouw.
Wat betreft het hoge kruis, een paard wat overbouwd is blijft altijd dat hoge kruis houden en nee dat is in de dressuur niet wenselijk. Het ziet er daardoor altijd minder snel goed uit en voor het paard is het moeilijker om het gevraagde te tonen.
Dat lijkt waar, maar laat ik een voorbeeld geven uit de hondenwereld:
Duitse herders hebben in de de vorige eeuw steeds meer een aflopende ruglijn gekregen omdat men dat mooi vond. Zie je tegenwoordig nog een Duitse herder als werkhond?
Janneke2 schreef:Eef_Bam schreef:Volgens mij worden er hier 2 dingen door elkaar gehaald die egrelateerd zijn maar niet hetzelfde. De romprichting, die is bij paarden die achter hoger zijn dan voor neerwaarts, en opwaarts bij paarden die van voor hoger zijn. Een rechte of iets opwaartse romp heeft voor dressuur de voorkeur, dat maakt verzamelen makkelijker.
Ja klopt, maar 'pas op'.![]()
Is een dier flink overbouwd, met dus neerwaartse rompriching,
dan is dragen door de achterhand moeilijker.
In wezen is dit voor elk rijpaard schadelijk.
('Dressuur is er voor het paard, breng gewicht "terug" om de voorhand te sparen'.)
Let wel : veel paarden kunnen het prima leren, maar je moet wat meer moeite doen.
OF verzamelen echt makkelijker is bij een onderbouwd paard, ik weet het niet. Mede omdat (ik sta op een stal met veel 'karikatuur dressuur') je dan echt goed moet opletten dat het dier echt draagt - en je dus niet in de optische illusie vliegt.
De klassieke invalshoek gaat over een korte rug, en idealiter een 'vierkante' bouw (of een ruit)
trek een lijn door de schouder,
door het bekken
die twee maken dan een hoek van 90 graden bij de schouder van de ruiter.Citaat:Daarnaast heb je de schouder, hoe schuiner die is hoe meer de hals "erop" staat en dus een hoger front creert. De trend voor dressuurpaarden is om de schouder steeds schuiner te fokken, waardoor paarden al van zichzelf onwijs verzameld lijken. Maar dat heeft weinig van doen met de hoogte van de voor en achterhand, hoewel eenapard met veel front ook hoger lijkt aan de voorkant.
![]()
![]()
![]()
Benfan schreef:Moet je hier eens een kijkje nemen.. om misselijk van te worden. http://theperfecthorse.blogspot.com/200 ... orses.html