Ik heb wat foto's gemaakt. Erg lastig als een haf je zo ongeveer achtervolgt
En ze is dus niet getoiletteerd, nog correct opgesteld, schoon enz enz
Het gaat me even om de bouw. 



Zo zag ze er vorig jaar uit, toen ze net hier was.
Moderators: C_arola, Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja
En ze is dus niet getoiletteerd, nog correct opgesteld, schoon enz enz
Het gaat me even om de bouw. 



kwita schreef:Ik zou gaan werken aan de spieropbouw en de techniek bij de dressuur.
kwita schreef:Maar als je toch op de keuring bent kun je je ook opgeven voor onder het zadel
bezit wel een engels zadel maar die krijg ik niet pas op haar
En ik geloof niet dat ze me met een boomloos westernzadel in de bestgaand laten rijden
Nog een zadel kopen, met 6 in de zadelkamer en 1 rijdbaar paard gaat em niet worden. We blijven maar lekker western rijden
wendy1987 schreef:Ik heb geen verstand van bouw ed. Maar als je een keer wilt fokken, of het gewoon leuk vind om te gaan, kan je altijd gaan toch? Heel vriendelijk allemaal en een leuke ervaring voor jullie beide!
Ze had een jas uitgedaan toen ze kwam. Waarop ik dr even de tijd heb gegeven. Toen vond ik wat gaten in de opleiding, dus begonnen met grondwerk. Maar door stress vanwege huis verkopen, en gewoon even niet lekker in mijn vel zitten geen puf meer gehad om door te zetten. Ze is echt een reteleuk en erg intelligent paard. Ze leert verschrikkelijk snel. Maar ze pikte dus ook heel duidelijk op dat ik niet goed in mijn vel zat/zit. Dat was nog een reden om niet echt door te zetten. Ze is er wel echt aan toe nu wat te gaan doen. Alleen zit er nu een verhuizing aan te komen, dat gaat weer energie vreten. 

NatasjavE schreef:Het is het altijd waard om naar de keuring te gaan.
Je krijgt op een keuring de plus en minpunten van je paard te horen en dan weet je waar je op kan letten als je ooit eens er mee zou willen fokken.
Doet de merrie ook nog eens vooraan mee is dat alleen maar leuk meegenomen.
Skippy01 schreef:NatasjavE schreef:Het is het altijd waard om naar de keuring te gaan.
Je krijgt op een keuring de plus en minpunten van je paard te horen en dan weet je waar je op kan letten als je ooit eens er mee zou willen fokken.
Doet de merrie ook nog eens vooraan mee is dat alleen maar leuk meegenomen.
zeker waar! Hoewel er ook gewoon types zijn waarbij als je realistisch kijkt, het je in elk geval geen hoge punten gaat opleveren. Keuze is dan nog altijd te maken om wel of niet te gaan natuurlijk.
Deze merrie is op zich niet verkeerd op de foto's. Mist wat spier en beetje zwaar in de hals. Maar niet verkeerd verder. Daar zou ik wel mee durven gaan. Het héle zware, kleine type zien ze gewoon niet graag meer. Of je dan jezelf de frustratie aan moet doen, is natuurlijk de vraag.
Mijn eigen engelse zadels zijn aan te passen, traploos verstelbare boom, maar ze is echt zo breed dat ik weet dat ik daar over de max ga van wat het zadel kan hebben. Western in bijgaand rijpaard mag niet. En dat is eerlijk ook geen doen. Zon voorwaartse beweging is met een westernzadel niet echt prettig rijden
De reden waarom Quarters en Paints kunnen joggen
(En wintecjes kun je bij iedere willekeurige stal wel vinden denk ik, vriendinnen hebben die ook op tinkers (waarvan één echt een tank) en paints liggen...)
Nou niet zo breed als mijn Paint (die zwarte op de foto). Maar er zitten nog kwabjes vet op de schouder, en haar rug is ook minder recht als die van de Paint. Die is ook wel extreem recht.
Ik kan daar dus echt niet op zitten. Skippy01 schreef:En wintecjes kun je bij iedere willekeurige stal wel vinden denk ik, vriendinnen hebben die ook op tinkers (waarvan één echt een tank) en paints liggen...
Wintec is echt geen slecht zadel, alleen kan ik er echt niet op zitten. Heb die al eens getest. De BM ligt prima voor nu, en als ik het echt nodig vind komt er wel een passend engels zadel. Maar ik heb op het moment ook zoiets van het heeft geen nut nu al een zadel te laten aanmeten. Tis allemaal nog spek en ze gaat nog zoveel veranderen als ze aan het werk gaat. Dat is geld weggooien, terwijl het met de BM ook gaat. En wie weet krijg ik tegen die tijd de Deuber wel passend op dr. Skippy01 schreef:1,45 of meer is een beetje het doel nu. 1,45-1,53 zo'n beetje meen ik.
De kleintjes bedoel ik meer die van 1,38-1,40 die je vroeger veel zag.
De mijne is zo'n 1,50/1,51 denk ik. Er lopen er ook rond van tegen de 1,60, maar dat is óók niet helemaal het doel.
En mss groeit ze ook nog wel een paar cm. Al is ze het afgelopen jaar niet echt groter geworden. Goed voer, beetje te goed denk ik zomaar
doet vaak ook nog een hoop. 
Maar jij bent wel verwend dan ja! 
rina schreef:Waarbij, ik ben heel goed in staat de plus en minpunten van mijn merries te benoemen. En als ik zou willen fokken weet ik ook heel goed wat ik wil verbeteren. Daar ben ik echt geen keuringscommissie voor nodig. Ik kom uit een fokkerijrichting, Quarter en Paints, waar in het algemeen meer op papier en prestatie wordt gefokt dan op bouw en karakter. Daar ben ik altijd al een uitzondering geweest dat ik bouw en karakter voorop gesteld heb. Ik kijk dus echt met meer dan een kritische bril naar mijn merrie, en naar de hengst en of die combi een verbetering zou kunnen geven. Alleen zou je willen gaan fokken, is een merrie met premies veel interessanter dan 1 zonder. Keuring en premies kennen ze niet binnen de Quarter en Paint fokkerij, wel bij de Hafs, vandaar dus mijn overpeinzing of het waard zou zijn haar voor te stellen.
Ook boomloos. Maar goed zelfs in mijn engelse tijd had ik al een verwende kont. Passier, Stubben, Kiefer wat anders kwam er niet in. Als de tijd rijp is kijk ik wel.