Mijn verzorgpaard wordt mogelijk gedekt dit jaar. En zo fanatiek als ik ben als leek zei ik: 'o, ik wil ook wel even kijken waar ik op uit kom! Kijken of ik er ook wat oog voor heb...'
De eigenaar heeft ervaring met fokken en heeft al hengsten (Gelderse hengsten en/of tuigpaardhengsten) in het hoofd. Natuurlijk wordt er gefokt met oog voor genetica, gebreken en het verbeteren van de merrie. Het is dus niet 'die ene leuke hengst van de buurman' die erop gaat.
Ik ben voor de leuk ook gaan zoeken, maar loop vast op het vinden van informatie. Hoe kan ik, zonder KNHS-account, informatie vinden over exterieur en beengebruik?
Meer toegepast op de merrie: rug mag sterker, en het voorbeen mag langer em dus grotere passen, terwijl de achterhand niet sterker moet. Op welke informatie over de hengsten moet ik dan letten?
Ik leer graag bij!
Alvast bedankt!
Edit: ik kijk puur om te zien of ik op dezelfde hengsten uit kom. Mijn mening is niet doorslaggevend, want ik heb geen ervaring in fokken/hengstkeuze en het is mijn paard niet. Ik vind het leuk om bij te leren, en dat is waarom ik ook zoek