De shet is erg slank van bouw. Zijn onbekende opa is waarschijnlijk een welsh geweest. Voor het mentuig draagt hij de maat mini-shet, terwijl het een grote shet van 1.07 is, maar omdat hij zo slank is van bouw, past hij geen standaard shet maat. Zijn hoofd is daarentegen weer erg groot en draagt het maat pony menhoofdstel en halsters.
Zonder zadel is hierdoor geen optie. De meeste kinderen glijden er al af, zodra we de eerste stappen zetten. Het zijn ook allemaal kinderen zonder ervaring met rijden, dus die weten niet hoe ze in balans moeten blijven. Vaak loopt er een moeder of vader mee die het kind rechtop moet houden.
De laatste keer heb ik inderdaad met een dekje en de longeersingel een zelfgemaakte bareback gecreëerd. Maar het kind miste de beugels voor meer stabiliteit. Maar ik ben bang dat ze hier in gaan hangen... Als ik het zelf was, wist ik wel hiermee om te gaan. Of kan het voor die enkele keer dat er iemand op zit geen kwaad, mits er op gelet wordt?
En nog bedankt voor de verplaatsing, had het shet forum gedeelte nog niet gezien!