Hengst voor mijn new forest merrie Cordia

Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
saskiaojan

Berichten: 7395
Geregistreerd: 29-11-06
Woonplaats: friesland

Hengst voor mijn new forest merrie Cordia

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 03-03-15 12:28

Hallo allemaal,

Ik ben me een beetje aan het oriënteren naar wat voor hengst ik evt voor mijn knappe prinses zou willen uitkiezen.

Cordia is een 10 jarige merrie uit brummershoeve Boss x sulaatiks vivaldi, ze heeft voordat ze 2 jaar geleden bij mij kwam zeker al wel een veulen gehad.
Nu ben ik rustig om mij heen aan het kijken om haar in 2016 te laten dekken. Alle tijd dus nog.
Cordia heeft een karakter van goud, zowel op stal als met rijden. Sinds ze bij mij is en ik haar ingereden heb heeft ze nog nooit een stap verkeerd gedaan en kleine kinderen is ze dol op. Dus qua karakter zit het goed. Cordia is een D pony :)
Zelf zou ik het mooi vinden als ze een veulen zou krijgen dat net iets luxer is dan zij.




Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Alvast bedankt voor het meedenken!

Anoniem

Re: Hengst voor mijn new forest merrie Cordia

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-03-15 15:16


cayenne123
Berichten: 344
Geregistreerd: 25-07-10
Woonplaats: Gelderland

Re: Hengst voor mijn new forest merrie Cordia

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-03-15 19:54

Ik weet niet of je bij new forest wil blijven maar misschien kan je even op de site van Stal Koetsierhoeve kijken? Daar hebben ze vind ik zelf een aantal mooie en sjieke new forest hengsten staan!

Holstman
Berichten: 143
Geregistreerd: 18-01-13

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-03-15 10:40


Holstman
Berichten: 143
Geregistreerd: 18-01-13

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-03-15 10:43


Jowize

Berichten: 11
Geregistreerd: 05-02-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-04-15 11:08

[img]
Afbeelding
[/img]
Wat vind je van deze 1.50m springende prestatie dekhengst Lex (Brandy XIII x Anydale Ron). Beschikbaar bij hengstenhouderij reilink. Voor meer informatie www.hengstenhouderijreilink.nl

Djorf_6
Berichten: 652
Geregistreerd: 28-03-15

Re: Hengst voor mijn new forest merrie Cordia

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-04-15 12:52


danique998

Berichten: 430
Geregistreerd: 23-01-10

Re: Hengst voor mijn new forest merrie Cordia

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-04-15 12:57


lailapri

Berichten: 22227
Geregistreerd: 09-05-03
Woonplaats: Heerhugowaard

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-04-15 21:20

Wat versta je onder luxe? meer fijntjes zoals sommige nwr welsh hengsten of juist luxer in beweging. het duitse bloed is vaak ook wat steviger maar zelf vind ik dat wel fijn. Ik heb met mijn volle nf een keer een veulen gefokt van don cremello du bois en een van reedhills devdan. Devdan is 75% nf gefokt en veulen daaruit is veel zwaarder geworden als die van don cremello.
Foto's:
Afbeelding
moeder

Afbeelding
kind van don cremello vier en een half jaar oud

Afbeelding
kind van devdan twee en een half jaar oud

Andere veulens van cremello zijn juist weer wat steviger als de moeder. Echter wat hij wel meegeeft is een rijtypische pony met een fijn werkbaar karakter.
Wil je meer front kun je kijken voor don carino du bois, die geeft ze tevens vaak wat luxer als veulen, maar als drie jarige heb ik er ook al wat gezien met mooi wat body (ik hou er wel van mits functioneel). Djamaï du bois heeft bij mij verbeterd op de bovenlijn en er een goede motor ingebracht en mijn beide nakomelingen hebben mooie looks hihi. Ze lopen erg fijn met net dat beetje extra en het ziet er toch uit alsof het ze geen moeite kost. Maar die komen beide wel uit een nrps moeder.

Je zou ook nog kunnen kijken voor een luxe forest, ik zit daar niet zo in, maar er zijn al mooie aangeboden.

Nog wat vragen, welke fokrichting wil je volgen, dressuur, springen, allround, anders? Wat wil je precies zien bij een luxer dier? Wil je binnen het nf blijven of niet? Heb je een budget en zijn er nog dingen waar rekening mee gehouden moet worden als ki of natuurlijk dekken, thuis of ergens op station, nederlandse of ook buitenlandse hengsten. Hoe zijn het gebit en de hoeven etc van de pony, dit vind ik altijd een belangrijk punt, zeker als de merrie ergens lichte problemen heeft probeer ik te zorgen voor een hengst die dat niet zelf heeft. Moet zeggen dan de nakomelingen van du bois tot nu toe allemaal een beter gebit hebben als mijn appies, de kruizingen appie met du bois hebben ook allemaal een beter gebit. Hoeven en beenstand net zo, kijk naar de merrie en kijk naar de hengst en zoek een combi die verbeterd.

stafanja
Berichten: 56
Geregistreerd: 04-06-10

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-04-15 12:01

Ik zou voor een van de Du Bois hengsten gaan!

hooffie
Berichten: 226
Geregistreerd: 29-05-12

Re: Hengst voor mijn new forest merrie Cordia

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-05-15 12:26

Voor goede ponyhengsten zou ik eens een kijkje nemen bij stoeterij du Bois

LilChar

Berichten: 1260
Geregistreerd: 16-06-14
Woonplaats: apeldoorn

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-05-15 12:29

Kantje's Apart is ook een hele leuke new forest hengst!
Ik weet er verder niet heel veel van, maar ik heb hem wel eens in handen gehad en vond het een lieve mooie hengst, met zeker een luxe uitstraling.

keona
Berichten: 10751
Geregistreerd: 29-03-09
Woonplaats: meers(gemeente stein)

Re: Hengst voor mijn new forest merrie Cordia

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-05-15 12:58