Ik ben voorzichtjes aan aan het rond kijken voor een amha / npmrs hengstje voor mijn mini appaloosa (zwart/bruin few spot). Gewoon wat aan het oriënteren.
De merrie heeft tot nu toe een bruin few-spot, bruin panterbont en een zwart panterbont veulentje gekregen uit een zwart panterbonte hengst en een bruin panterbonte hengst. Van de bruin panterbonte zal zij volgend jaar nog een veulentje krijgen dus waar ik nu voor aan het oriënteren ben is pas voor over langere tijd. ( voor meer info hierover via PB graag, voor degene die mij, Fleur en het verhaal kennen
)Het veulen wat ik uit dat hengstje wil zal een opvolger zijn voor Fleur, voor mezelf om lekker mee aan de gang te gaan.
Ik was benieuwd naar adviezen van jullie qua kleur etc. Zat te denken aan een valk / cremello / silverdapple oid. Nu weet ik dat eruit een few spot sowieso grote kans is op een appaloosa / few spot.
Hebben jullie hier ervaringen mee met deze kleurencombinaties en wat is hier dan uitgekomen? (Dan vooral met de cremello aangezien ik hier toch wel voorkeur voor heb)
Uiteraard kijk ik tegen die tijd ook naar de bouw, het karakter etc etc. Maar ik wilde gewoon eens ideeën op doen. Het is niet zo dat ik klakkeloos voor de eerste de beste mooie hengst ga en het is ook allemaal nog niet zeker over het hoe en wat. Dus ik ben benieuwd of er hier bokkers zijn die ervaring met deze combinatie hebben.
De merrie:
