Ik heb even een korte vraag! Ik wil mijn merrie kunstmatig laten insemineren, en ik heb al een hengst op het oog. Mijn merrie is rond de 1.45 en de hengst is 1.67 Zou dit kunnen?
Ik vind het wel een flink verschil. Zelf zou ik niet een groter verschil nemen dan ongeveer 10 a 15 cm... Er wordt wel vaker gedekt met groter, en het gaat ook wel goed. Maar ik ken helaas ook 2 pony's die het niet hebben gered omdat het veulen te groot was.
Peterina
Berichten: 9160
Geregistreerd: 13-06-03
Woonplaats: Neerpelt, België
Geplaatst: 30-07-12 19:10
Vind ook de maat van de hengst te groot voor een D-pony! Je moet wel denken dat alhoewel het vrucht zich aanpast op de maat van de baarmoeder, de merrie wel nog het naar buiten moet krijgen! Je zou better een E-pony hengst gaan gebruiken.
Wij hebben onze merrie van 1,55m drie jaar geleden laten dekken door een hengst van 1,74m. Vrucht past zich gewoon aan op de merrie en veulen kwam er prima uit, geen enkel probleem.