Citaat:
Wat moet u doen
Wilt u een pony laten chippen dan kunt u een afspraak maken met de paspoortconsulent in uw regio. Zodra de pony gechipt is moet u rekening houden met een verwerkingstijd van ongeveer 4 weken.
De paspoortconsulenten hebben allen hun eigen regio. In het menu 'Contact' kunt u vinden welke paspoortconsulent er in uw postcodegebied werkzaam is en vindt u de daarbij behorende contactgegevens.
Veulens waarvan wel een afstamming bekend is, kunnen ook als I&R geregistreerd worden. Dit dient dan te worden vermeld op het roze geboortebericht, anders wordt de veulenregistratie volledig met afstamming verwerkt. Wanneer het stamboekkantoor een geboortebericht ontvangt met de aanvraag tot I&R-registratie zal deze verwerkt worden en zal er een factuur naar de aanvrager worden gestuurd. Het chipformulier wordt verstrekt aan de paspoortconsulent in uw regio. Deze persoon zal contact met u opnemen om een afspraak te maken wanneer hij het veulen kan komen chippen. Het veulen dient hiervoor minimaal twee maanden oud te zijn (op jongere leeftijd is het spierweefsel vaak nog te slap om de chip te laten inkapselen). De paspoortconsulent controleert het veulen middels de gegevens die op het chipformulier staan vermeld. Op het stamboekkantoor wordt een paspoort gemaakt aan de hand van dit formulier. Dit paspoort wordt daarna naar u toegezonden. Gemiddeld duurt het, vanaf het moment van chippen, ongeveer vier weken voordat het paspoort aan u verzonden kan worden.
Als u geen lid bent van het stamboek en/of uw veulen is geboren uit een niet geregistreerde dekking kunt u gebruik maken van het aanmeldformulier dat u kunt downloaden. Klik hier voor het formulier.
Voor leden wordt met gebruik van dit formulier de afstamming aan moederszijde geregistreerd wanneer de moeder is ingeschreven in Stamboek, Veulenboek, Registerboek of Bijsectie. Het veulen wordt dan ook in de Bijsectie geregistreerd.
http://www.shetlandponystamboek.nl/Stam ... fault.aspx
In de laatste alinea staat "klik hier" dan krijg je een formulier wat je in moet vullen en op moet sturen.
Via de website van het stamboek kan je het nummer van je regioconsulent opvragen zodat je die kan bellen om te chippen.
Duidelijker voorgekauwd dan dit kan je het bijna niet krijgen.