Ik heb een rare vraag misschien, maar ik ga die later toe lichten als ik wat reacties heb gehad.Ik heb een vraag aan de Bokkers met een Lusitano,stel je bent aan het buiten rijden en je Lusitano wil steeds terug naar de wei of stal.Hoe los je dat op, doe je dat anders omdat het een Lusitano is, of doe je het op de manier die voor ieder ander paard ook werkt?
Lijkt me niet dat je met een Lusitano nou echt zo gigantisch anders omgaat dan met een ander ras. Wat Nouvel zegt ben ik het volledig mee eens. Laat zien op een vriendelijke manier dat jij de baas bent en dat je paard jou kan vertrouwen, ongelijk waar je heen gaat.
Ik zelf heb een lusitano. Die eigelijk supper braaf buiten is alleen of met meerde. maar je moet gewoon conquent zijn net als bij een ander paard desnoods ga je der naast lopen
Een paard behandel je natuurlijk altijd als individu, niet omdat het een bepaald ras is. Volgens mij vraagt elk paard om een consequente en eerlijke behandeling. Volgens mij wil ik paard een mens die hij kan vertrouwen. Dat is bij een lusitano echt niet anders.
Jessix
Berichten: 17810
Geregistreerd: 22-08-06
Woonplaats: Utrechtse Heuvelrug
Geplaatst: 20-11-11 20:35
Nouvel schreef:
Rustig, duidelijk en consequent zijn, niet gaan schreeuwen of boos worden...
Dat zal bij een KWPNer niet anders zijn. Toch?
Nouvel
Berichten: 29124
Geregistreerd: 12-08-01
Woonplaats: Bollenstreek
Geplaatst: 20-11-11 20:39
nee maar dat leek me het meest logische antwoord bij deze vraag...
wtf,, waarom zou een Lusitano anders opgevoed moeten worden dan welk ander paard ? waar jij mee zit is gewoon dat je paard niet opgevoed is en niet luistert. africhten dus. en concequent hem/haar vragen wat je wilt hij/zij loopt dus maar gewoon over je heen dat is eigenlijk nog best gevaarlijk ook.
kaylie_utah
Berichten: 12
Geregistreerd: 14-08-07
Geplaatst: 23-11-11 19:23
ik heb zel ook een lusitano en als ik buitenrijd en ze wil omdraaien blijf ik corrigeren totdat ze zelf wel doorheeft dat het geen zin heeft.
Jessix
Berichten: 17810
Geregistreerd: 22-08-06
Woonplaats: Utrechtse Heuvelrug
Geplaatst: 24-11-11 08:35
Nouvel schreef:
nee maar dat leek me het meest logische antwoord bij deze vraag...
Portugees praten!
Priyanka
Berichten: 185
Geregistreerd: 07-06-05
Geplaatst: 25-12-11 17:51
Ik heb ook een Lusitano . Zij is een verschrikkelijke lieverd . Vraagje:Hoeveel uren pd gaan jullie Lusitano-s in de zomer in de wei?Dat ivm het graseten .Hoor graag !
Jessix
Berichten: 17810
Geregistreerd: 22-08-06
Woonplaats: Utrechtse Heuvelrug
Geplaatst: 25-12-11 19:29
amosfantasia schreef:
Ik heb ook een Lusitano . Zij is een verschrikkelijke lieverd . Vraagje:Hoeveel uren pd gaan jullie Lusitano-s in de zomer in de wei?Dat ivm het graseten .Hoor graag !
Dat ligt er aan wat voor een weiland (dus gras) je hebt. In Portugal staan de lusitano's 24/7 in de wei namelijk.