hoihoi, ik heb een merrie van 7 jaar oud en ik heb haar 21 mei gedekt, 4 en halve week later gescant (was op vakantie dus kon niet eerder) en toen zei de DA dat die 2 eieren zag en geen vruchten. Dus ik gewacht tot ze weer hengstig zou worden maar dat gebeurde niet dus ongeveer 2,5 maand later heb ik haar hengstig later spuiten en na de hengst gebracht. Maar ze werd niet hengstig dus weer opgehaald en ze was dus niet gedekt. nu 5 maanden na de eerste dekking. Is ze nog steeds niet hengstig geweest, en heb ik haar op dieet en toch is ze ongelofelijk dik. (haar buik alleen) , dus nu ga ik er toch aan twijfelen of ze toch drachtig is en ze is ook nog is heel sjagerijnig als ik aan haar buik kom terwijl dat eerst nooit zo was. Maar mijn vraag is kan het na een hengstigspuit dat ze dan nog drachtig is? Want ik heb gehoord dat je het er dan afspuit. Kan dit zijn dat de DA een fout heeft gemaakt en ze toch drachtig is ?? ik hoop op advies!!
paard89
Berichten: 529
Geregistreerd: 15-09-07
Woonplaats: Mastenbroek
Geplaatst: 22-10-11 22:32
Als je hengstig spuit verwerpt de merrie de vrucht. Dit moet dus ook gebeurd zijn mocht ze drachtig zijn geweest. Meestal worden ze dan weer hengstig maar dat is dus bij jou merrie niet gebeurd. Hoeveel spuiten heeft ze gehad? Want bij onze merrie was de vrucht niet goed en moesten we twee keer spuiten om haar weer hengstig te krijgen. Het beste is om even de dierenarts te bellen en die te laten opvoelen en scannen. Het kost vaak niet heel veel en geeft je in ieder geval zekerheid. Volgens mij is het ook nog mogelijk om een urinetest te halen. (Dit kan na 100 dagen, dus als je merrie ongeveer 5 maand is kan dat ook) Ik zou persoonlijk kiezen voor het scannen. Mocht ze wel drachtig zijn, kun je ook direct kijken of het veulen goed is. Succes! En laat even horen wat de uitslag is.
ik kijk nu een week aan of ze dunner word met trainen en minder eten. zoniet laat ik de DA komen. Alleen als ze naar een hengtig spuit verwerpt kan ze bijna niet drachtig zijn. Dus dan zou ze gewoon heel dik moeten zijn en moet ik der echt goed op dieet laten en trainen. Alleen snap ik niet goed hoe dit kan dat ze toch steeds dikker word na minder eten. mja ik kijk gewoon even week aan en dan laat ik de DA komen. Want dan is er nog een heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeele kleine kans dat mij jaarling erop heeft gezeten, maar dat geloof ik niet (1: niet hengstig geweest 2: jaarling heeft geen hengsten dingen, heb zelfs vandaag een merrie die erbij stond bij de rest gezet (merrie's) en ze werd spontaan hengstig van die merrie's en om de jaarling geven ze niks, en hij ook niet als ze hengstig zijn, dus dat is maar een zeer kleine kans)
Het kan idd dat ze gewoon nog drachtig is,zou haar nu niet op dieet zetten maar gewoon meteen scannen. Mocht ze drachtig zijn dan is dieeten erg slecht voor haar
ik ook ! het is gewoon 50-50 ze ziet er wel zo uit en aan het gedrag zou je het ook zeggen , alleen is ze wel al gescant geweest en dan zou die dus fout moeten zijn geweest. Mja dan is het natuurlijk ook nog erg klein dus misshcien toch verkeerd gezien dan. Dus ik ben benieuwd, en anders moet ik flink met der aan de slag om der te laten afvallen en niet zo'n beetje ook.
morgen tussen 9 en 10 komt de DA, maar eerlijk gezegt heb ik nu mijn twijfels. Maar ik laat hem gewoon komen want dan kan ze ook keer ff goed worden nagekeken.
idd,dan weet je het gewoon in een keer helemaal zeker en kun je dan stappen ondernemen.
ik had het voor dit jaar,merrie gedekt en met 3 weken drachtig gescand en op 3,5 maand weer gescand en alles nog steeds goed. zat echt een veulentje op,maar op de uitgetelde datum nog steeds niks en had mijn twijfels dus gescand maar mooi dat er niks meer op zat he...erg banketstaaf was dat..zit je 11 maanden op te wachten
ja idd dat is erg balen, mja te vaak scannen is ook weer niet echt goed dusja het is maar afwachten dan he en hopen dat er wat opzit. Meer kun je eigelijk toch niet doen.
Het gebeurt wel vaker dat een DA een vruchtje mist tijdens het scannen, bv als het vruchtje net in een plooi ligt of net in de kromming van een van de baarmoederhoorns. Ook gebeurt het wel dat een drachtige merrie nog actieve eierstokken heeft (sommigen worden zelfs hengstig terwijl ze drachtig zijn). Ook hengstig spuiten zorgt er niet altijd voor dat een drachtige merrie verwerpt.
Er is dus best een kans dat je merrie (nog) drachtig is. Zoals al aangegeven kan alleen een echo dit uitwijzen en ik ben ook erg benieuwd wat daaruit komt.
ze komen dalijk langs dus wie weet, ze is in iederen geval niet hengstig meer geweest, wat al iets raars is voor mijn merrie, want het is echt zo'n pismerrie zegmaar die van alles en iedereen hengstig word normaal.
hij is waarschijnlijk dragend, hij heeft haar opgevoeld maar kon nie zo die waar het veulen dan zou moeten liggen maar hij heeft wel duidelijk een waterzak gevoeld. Hij zei je moet er wel gewoon rekening meehouden dat ze dragend is. Hij is niet gescant want dat ging niet meer. Maar dus is ze eindelijk toch drachtig (bijna zeker)
Krijgen we nog foto's van de toekomstige mama te zien?
zaralover
Berichten: 435
Geregistreerd: 10-04-07
Geplaatst door de TopicStarter: 25-10-11 10:16
ga ik regelen, met der mega vacht. ik had al een scheerapparaat gekocht om der te scheren en had nog geen deken opgedaan omdat ik der zou scheren dus nu heeft ze een mega vacht
Met 5 maanden dracht kan je nog steeds scannen ik laat mijn merries altijd vlak voor 1 okt nog scannen ivm gustverklaring (indien nodig) en sommigen zitten dan al ruim over de 5 maand..