Moderators: Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola, Essie73
Barcelano schreef:Arabisch volbloed is 100%
Angelo is engels x arabier:)

Barcelano schreef:Was de angelo niet in het leven gekomen om meer mee te komen in de sport omdat de schofthoogte ook groter was.
Arabieren van tegenwoordig hebben soms ook pokon op:D
Aangezien de inmenging van EV kwam toen de gemiddelde stokmaat van de AV nog bekend stond als "rond de 1m50" (bron: o.a. de paardenencyclopedie, 1999), tegenwoordig is dat denk ik wel 1m55 (zou eens nagaan bij het AVS/ECAHO of daar gegevens van worden bijgehouden, wel eens interessant
), en je komt ze zelfs tegen van 1m60+
maar veel groter dan 1m60 hoeven ze van mij echt niet hoor! Ik vind het compacte van het ras juist iets typerend. MLoeser schreef:Barcelano schreef:Arabisch volbloed is 100%
Angelo is engels x arabier:)
Qua karakter zijn de kruisingen vaak wat pittiger in de omgang, vooral het buitengewoon mensgerichte wordt er ingeleverd (als je kreupel naast de hengsten hier op stal loopt zullen ze rekening met je houden, zelfs als er hengstige dames zijn, blijven ze erg attent op je en zullen ze het je niet moeilijk maken). Veelal staat daar een sterke drang naar voren tegenover (een echte opgevoede AV zou nooit aan het touw trekken, zelfs in angst niet) maar alsnog op elke regel zijn er honderden uitzonderingen binnen dit soort rassen. Er is mij verteld dat de Anglo meer renlust heeft dan de AV, maar dat kan ik niet empirisch bewijzen.
De prachtige zwevende showdraf van de AV komt ook vaak niet over, maar dat ligt er vooral aan of mamma een AV of een EV is.
