Mijn shire is normaal gesproken zwart. Op papier staat ook zwart met 5x wit. Vorige zomer kreeg hij wel wat wolkjes in zijn vacht met iets bruine verkleuring maar deze zomer begint hij een beetje op een giraffe te lijken

Hier ff een foto van vandaag van zijn vacht:

Zoals jullie zien is dat verre van zwart, en het breid zich steeds verder uit en het wordt ook steeds lichter bruin.
Het paard is verder goed gezond (2 weken gekleden de DA nog gehad voor een enting en algemeen onderzoek) en in topconditie.
(Het wit/grijze plekje op zijn flank is een beetje zalf, let daar maar ff niet op, hij is waarschijnlijk iets te hardhandig langs de schuilstal gelopen)
Zijn dit nog de "normale" gezondheidswolkjes of is hij toch niet zo zwart als hij zich voordoet in de winter? Is het misschien een soort zilver/bruinappel achtig iets? Ik ben niet zo op de hoogte van alle appelkleuren vacht die er zijn, mischien kan iemand me vertellen waarom hij zo extreem licht van kleur met appeltjes wordt?
Hij is wel sabino, heeft een witte kin en een witte vlek onder de buik.