Hallo! Ik heb een merrie van nu 11. Ze heeft nog nooit eerder een veulen gehad en het lijkt me heel geweldig om een veulen van haar te krijgen. Dat wil ik echter nu nog niet meteen. Sowieso moet ik eerst financieel even kijken en van alles uitzoeken, aangezien ik zelf ook totaal geen ervaring heb met het hele proces. Maar, aangezien ze nooit eerder veulens heeft gehad lijkt het me niet verstandig om te wachten tot ze te oud is. Echter tot welke leeftijd is het nog een beetje verantwoord om haar een veulen te laten krijgen? Wat denken jullie ervan?
een merrie kan tot haar 14de jaar nog een eerste veulen krijgen,daarna word het een te groot risico.
als ze op jongere leeftijd een veulen gehad hebben dan is de boel al wat opgerekt en kan de merrie de bevalling makkelijker aan als ze op latere leeftijd nog een veulen krijgt.
bij een oudere merrie die nog nooit een veulen heeft gehad is alles veel te krap gebleven en word bevallen dus moeilijker.
maar kijk naar de markt....er zijn al zoveel veulens en jaarlingen die een plekje zoeken. dan zet het je aan het denken of je het risico wel wilt nemen. je merrie is al wat ouder,dus het grotere risico is er al
Het is dan een veulen wat ik zelf houd, voor mezelf, mocht ik het doen. Ik zal haar/hem niet verkopen. Er zijn inderdaad al genoeg andere paarden op de markt, maar deze komt er dan niet op. Ik kan inderdaad een veulen kopen, maar het lijkt me gewoon heel bijzonder om van mijn eigen diertje er één te krijgen. Maar de leeftijd is inderdaad een risico.
Mijn merrie is 12 jaar heeft ook nog geen veulen gehad en is drie weken terug geinsemineerd...... Als je het aan de dierenarts vraagt die je merrie kent kan hij/zij het wel inschatten en je advies geven. Volgens de dierenartsen die ik heb gevraagt is de leeftijd geen probleem zolang de merrie in een goede conditie is.
Anoniem
Geplaatst: 15-05-11 16:44
op stage is er een merrie van 22 veulen aan de voet en weer drachtig. in super conditie
De moeder van onze Tirion was 9 jaar toen ze het eerst gedekt is. Verder ben ik het vooral met Inowa eens. Is de merrie de moeite waard om mee te fokken? Anders ben je veel beter af om een veulen te kopen.
de merrie zal instinctief ook wel aangeven of ze het wel of niet aankan..... met K.I is het wel een ander verhaal.....bij ons is 2jr terug een 23 jr merrie bevallen van haar 2e veulen..