hallo, ik heb een haflinger en ik wil er een westernzadel op hebben. Maar nu weet ik niet welke grootte zadel ik moet hebben, mijn hafliger is vrij groot en breed. Zou iemand me er wat meer over kunnen vertellen? alvast bedankt
Dit staat hier verkeerd Ik ga een moderator vragen je bericht te verplaatsen naar het juiste forum.
Cowboy_billy
Berichten: 3
Geregistreerd: 02-04-11
Woonplaats: maray,frankrijk
Geplaatst door de TopicStarter: 02-04-11 16:01
ok bedankt, maar waar moet ik 'm dan voortaan plaatsen? ik ben nieuw op dit forum dus ik weet nog niet hoe ik er mee om moet gaan...
SWP
Berichten: 329
Geregistreerd: 14-05-09
Woonplaats: 's-Gravenzande
Geplaatst: 02-04-11 18:12
Ik heb onlangs een westernzadel gekocht voor mijn haflinger, xx full boom en een korter model omdat haflingers vaak kortere ruggen hebben. Wel had ik een deskundig iemand ingeschakeld omdat het belangrijk is dat het zadel goed ligt. Succes.
Even de regels doorlezen ts, dan weet je in de toekomst waar je moet plaatsen
Zelf heb ik een aantal zadels op mijn pony gehad, later heb ik Evelien laten langskomen. Ze geeft goed advies en past met een mal. Nu heb ik zelf een vaquerozadel 2e hands gekocht en dat is met een kale boom gepast (dit is de betrouwbaarste indicatie om te passen).
Nou... ik woon in Fankrijk, dus het zal moeillijk worden om Evelien Velthuis langs te laten komen, maar weten jullie mischien een paar merken van westernzadels? En wat houd die kale boom in ?
In ieder zadel zit een boom, die moet passen, want vaak is die gemaakt van hout of kunststof en dat buigt niet mee. Als je weet welke boom in je zadel zit dan kun je dus met de kale boom passen. Merken kan ik wel noemen, maar daar heb je denk ik niet veel aan. Ieder merk heeft types en dat moet maar net op je paard passen.
Het is eigenlijk geen westerzadel maar wel het uiterlijk van een westernzadel je kan er alles mee. Ook springen en hij zit zooo lekker Ook is het een kort zadeltje. Omdat mijn haflinger in de zomer een stukkie ronder is, is dit zadel ideaal omdat hij een flexibele boom heeft die mee vormt met zijn rug en niet gaat knellen.
Je kunt ook voor de barefoot nevada gaan. Boomloos ligt zeker op ronde brede paardjes zoals jou haf goed, en je kunt zelf zien of het past of niet. Het is een fijn en mooi model, en je krijgt er een zeer goede zit van. Ik zou zeggen, verdiep je er eens in!