Ik zit met een probleempje.
Mijn verzorghaflinger (een merrie van bijna 3 jaartjes jong) is pas nog ontsnapt uit de wei.
Dit hoorde ik van de eigenaar nadat ik 2 maanden niet ben geweest ivm omstandigheden.
Hij vertelde mij dat ze ook vaak gaat "badderen" in het water terwijl het koud weer is.
Hij denkt dat dit misschien komt doordat ze het te warm heeft. Ze heeft gewoon een wintervacht en ook geen dekens of iets op. Ook gaat ze 's avonds op stal (maar daar is het niet heel veel warmer). vaker, maar er is nu 2 maanden niets met haar gedaan waardoor ze verder geen beweging heeft gekregen).
Mijn vraag is dus of het echt zo zou kunnen zijn dat ze het te warm heeft of dat het mogelijk is dat ze teveel energie heeft (ik longeerde haar
Ik weet dat het een raar verhaal is en ik weet er verder ook niks over omdat het niet is gebeurt in de tijd dat ik zelf daar was, maar misschien heeft ooit 1 van jullie dit eerder meegemaakt?
Ik denk erover na om haar te laten scheren, maar dat zal nu geen zin meer hebben denk ik. Ik ben verder niet bekend met het scheren van paarden en zou hier graag wat info over willen van jullie bokkers

Eventueel ook wat tips en info over welke dekens ik dan het beste kan gebruiken als ze eenmaal geschoren is.
Alvast heel erg bedankt!