Ik wil een van mijn merries volgend jaar graag door een champagne hengstje laten dekken. Zijn die er nog in nederland? Ik kan alleen maar jonkies vinden, dan zou ik nog een paar jaar moeten wachten. Ik heb er wel een paar in het buitenland gevonden, maar die doen vaak niet aan KI.
PB Meavey even, die heeft er 1 gehad (en verkocht). Op de NMPRS keuring worden regelmatig nakomelingen van deze hengst (Dobby) aangeboden
xElienx
Berichten: 7849
Geregistreerd: 22-11-05
Geplaatst: 24-09-10 13:57
dat is megasthenes classic reward als ik het goed heb.
maar is het niet veel belangrijker om een hengstje te zoeken die goed bij je merrietje past? een leuk kleurtje is dan mooi meegenomen. als je met een champ hengstje dekt heb je tenslotte ook maar 50% kans op een champ veulen
Maar geloof dat ie niet voor merries van buitenaf beschikbaar is. verder ga ik overigens wel met het kleur/kwaliteitverhaal met de opmerking van Elien mee
Er zijn zoveel leuke hengstjes die passen bij mijn merrie, dat het moet lukken om er ook een leuke kleur bij te vinden. Maar ik vrees dat voor een champagne ik toch nog even verder moet zoeken..
Dobby staat in nederland maar alleen voor eigen gebruik. Duval een zoon van hem is wel verkocht en komt hopenlijk naar de aankomende keuring als ik het begreep, das een mooi klein luxe paardje. Maar idd niet alleen naar kleur kijken.