De titel zegt het eigenlijk al een beetje. Onze kudde bestaat uit 3 merries, waarvan 1 drachtig. Het plan was eigenlijk om haar te laten bevallen op een stal waar ze daar ervaring mee hebben, aangezien ik dat niet heb. Daarna wilde ik eigenlijk mijn merrie weer terug halen naar 'huis'. Is dit een goed idee, omdat er in de huidige kudde geen andere veulens zijn?
Groetjes Lizzy
PercyLeen
Berichten: 6904
Geregistreerd: 08-01-08
Geplaatst: 06-03-10 20:51
Zet haar pas in de kudde als het veulen een paar weken oud is en dat je zeker weet dat het veulen weet wie zijn moeder is! Verder is het voor een veulen wel zo leuk om een speelkameraadje te hebben!
Hier hebben we de laatste tijd ook iedere keer 1 merrie drachtig gehad. De beviel dan in de weide voor ons huis met een shet als maatje. Na 1 a 2 weken ging het drietal dan naar de weides verderop waar ook de rest van de kudde liep. Daar zijn nooit problemen mee geweest en alles verliep in betrekkelijke rust.