En ook ik ben het met capopjekop eens; vertrouwen winnen en een band scheppen heeft werkelijk niets met snoepjes te maken, daar krijg je alleen maar kleine etters van. Nu is hij nog 'bang' van je, straks ziet hij je als lopende voerton en zit hij constant in je zakken en te bedelen om snoepjes. Tenzij je op zo'n opdringerige etter zit te wachten, zou ik de snoepjes weg laten, daar heb je niets aan.
Forceer niets, ga gewoon rustig bezig, als je rustig in de wei bezig bent met bijv. de omheining oid en hij wordt nieuwsgierig naar je, kun je ook even op je hurken gaan zitten, misschien komt hij wel naar je toe. Probeer hem overal te aaien en straal vooral rust uit.
Laat hem vooral ook géen snoepjes uit de hand eten... hoe verleidelijk het ook is, laat snoepjes achterwege en voer zeker niet uit de hand.
Toch zo zonde he.... ik heb hier inmiddels 6 veulens vanaf geboorte af aan 'opgeleid' en vanaf dag 1 heb ik ze eigenlijk onbewust geleerd om spontaan naar me toe te komen lopen als ik door m'n hurken ga.
En nu, jaren later, is dat nog steeds handig. Ik hoef maar door m'n hurken te gaan en ze komen vrolijk aangestapt.
Bracht de eerste paar dagen na de geboorte ook veel in de wei door, gewoon in de wei zitten en veulen wordt vanzelf nieuwsgierig en zal komen snuffelen. Lekker aaien, kriebelen, en laten zien dat mensen niet eng zijn. Na verloop van tijd vinden ze het zelfs zo leuk en gezellig dat ik ze eerder weg moest jagen dan naar mij toe roepen.
't is vaak maar een kleine moeite, maar als ze wat ouder zijn kost het gewoon wel meer tijd en moeite om ze te laten wennen aan mensen en om in de handen te komen.