Andalusier/Lusitano/Alter Real info?

Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Elin_

Berichten: 9797
Geregistreerd: 11-11-09

Andalusier/Lusitano/Alter Real info?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 19-12-09 21:38

Ik zoek info over die 3 rassen.
Ik vind ze zelf helemaal geweldig en wil er super graag 1
Weten jullie misfchien meer over het karakter / Sport

Hoe zijn ze op stal ?
Met vuurwerk ? en zo

Jessix

Berichten: 18161
Geregistreerd: 22-08-06
Woonplaats: Utrechtse Heuvelrug

Re: Andalusier/Lusitano/Alter Real info?

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-12-09 23:55

Kijk even op google. Daar kun je heel veel websites vinden met raskenmerken, etc.

Cyrina

Berichten: 3286
Geregistreerd: 09-08-06

Re: Andalusier/Lusitano/Alter Real info?

Link naar dit bericht Geplaatst: 22-12-09 16:25


ElCid

Berichten: 9359
Geregistreerd: 28-01-02

Link naar dit bericht Geplaatst: 22-12-09 19:30

Voor de Lusitano:

Nederlandse sites:
http://www.lusitano-nederland.nl/Forum/
http://www.lusitanovrienden.com/

Site van het APSL ( Portugese stamboek)
http://www.lusitanosbessadecarvalho.com ... sp?PAIS=EN

Site van de Portugese school waar de Alter Real gebruikt worden, alleen in het Portugees:
http://www.cavalonet.com/epae/

Portugese fokkers:
http://www.lusitanoslobodevasconcellos. ... avalos.php
http://www.lusitanosbessadecarvalho.com ... sp?PAIS=EN

De Lusitano en Alter Real is hetzelfde paard; de Alter Real paarden komen van de stoeterij in Alter do Chão, vandaar de naam. De bruine paarden hiervan worden, als traditie, op de Klassieke Portugese school gebruikt.
Lusitano's zijn hele fijne, temperamentvolle paarden, waarbij het temperament ook grotendeels bepaald wordt door de bloedlijnen. Het zijn zeer betrouwbare paarden met een erg fijn karakter, maar uitermate sensibel, hebben ze een natuurlijke aanleg voor de Piaffe etc. net als de PRE.
Over het algemeen zijn hebben ze meer "kont" dan de PRE, bij sommige PRE's zijn ze de motor namelijk vergeten ;) en is er alleen aan de voorkant gedacht omdat de Spanjaarden meer show willen zien in hun paarden dan de Portugezen. Daarom zijn PRE's vaak wat stouter dan Lusitano's, maar uiteindelijk stammen beiden af van het Iberische paard en zijn er in de bloedlijnen van beide rassen nogal eens overeenkomsten te vinden, zeker als je verder terug gaat.
De Lusitano wordt tegenwoordig met wat meer maat en gangwerk gefokt dan een tijd geleden omdat het stamboek meer richting dressuurpaard wil gaan. De kleinere, vaak barokke, stierenvechters paarden worden minder gevraagd, o.a. met het oog op het steeds minder populair worden van het stierenvechten.
Kijk maar in ons profiel voor een modern type Lusitano hengst, met Alter bloed, maar verder terug ook Spaans bloed.