ik heb nu een arabiertje van 2.5 jaar.ik wil nu al een beetje beginnen longeren met haar en haar wat laten wennen aan materiaal. maar ik weet niet welke maat ik van alles moet kopen ze is nu rond 1m40-1m45. welke maat hoofdstel en bit gebruiken jullie of raden jullie mijn aan. ze draagt nu een ponyhalster maar dat komt op zijn kleinst.het zit op het laatste gaatje.
mooney
Berichten: 8540
Geregistreerd: 07-05-06
Geplaatst: 11-11-09 11:30
Ik heb een cob hoofdstel, maar mijn Arab heeft dan ook een cob halster.
Als ze al een ponyhalster moet, zou ik ook kijken naar een ponyhoofdstel. Zadel valt weinig over te zeggen zo over het internet, dat is per paard verschillend
Rawaat
Berichten: 663
Geregistreerd: 11-08-05
Geplaatst: 13-11-09 00:15
Onze paarden zitten in hoofdstel maat tussen pony en cob. Ik heb verschillende bitjes van maat 9,5 tot 11,5 En een standaard maat dressuurzadel (maar dit is afhankelijk van paard tot paard)
idd pony of cob, maar verschilt bij iedereen anders
ClementinevS
Berichten: 170
Geregistreerd: 30-01-08
Woonplaats: Cromvoirt
Geplaatst: 13-11-09 23:48
Voor mijn arabier is het ook vaak Pony/Cob. Voor een zadel zou ik echt een zadelmaker langs laten komen. ik ben al 3,5 jaar op zoek naar een goed zadel en of mijn paard is schots en scheef of het is een waar drama om een goed passaend zadel voor een arabier te vinden. maar hopelijk heb ik over 2 weken een goed liggend op maat gemaakt zadel
ClementinevS
Berichten: 170
Geregistreerd: 30-01-08
Woonplaats: Cromvoirt
Geplaatst: 13-11-09 23:49
Houdt er wel rekening mee dat arabieren tot 6 jarige leeftijd blijven door groeien.