kwpn merrie / keuringen hoe werkt het?

Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
CindyUniek

Berichten: 2528
Geregistreerd: 10-02-07
Woonplaats: Cothen

kwpn merrie / keuringen hoe werkt het?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 25-09-09 12:37

hallo,

ik en een vriendin zijn ons aan het verdiepen in keuringen en predikaten bij het kwpn

zij wil wellicht een kwpn merrie van 3 aanschaffen om ook mee te fokken

welke proeven kan je afleggen en wanneer zijn deze?
welke predikaten kan je wanneer behalen?

wat kost het om PROK te laten keuren? (dat is toch ocd-vrij fokken?)

en alle info wat er nog meer bij komt kijken is welkom :D

groetjes Cindy

Bramasole
Berichten: 3815
Geregistreerd: 30-03-07

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-09-09 12:42


NatasjavE

Berichten: 30872
Geregistreerd: 21-04-04
Woonplaats: De Bilt

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-09-09 14:40

PROK is meer dan alleen het onderzoek op OC/OCD. Als het paard op basis van de rontgenfoto's beoordeeld is en voldoende bevonden kan ze het PROK cerificaat krijgen.

Verder kan je je merrie vanaf 3 jarige leeftijd aanbieden op de stamboekkeuringen van het KWPN. Daar wordt gekeken of de merrie stamboekwaardig is. Ze worden op exterieur en gangen beoordeeld. Eerst op het straatje daarna los in de bak. De dressuurmerries hoeven alleen vrij te bewegen de springmerries moeten ook vrijspringen. De Gelderse merries mogen kiezen: wel of niet vrij springen.

De Gelderse merries krijgen daar ook gelijk te horen of ze sterwaardig zijn en mogen door naar Hengelo (centrale keuring voor het Gelderse paard. De rijpaardmerries worden pas op de regionale centralekeuring wel of niet bevorderd.

Vanuit de centrale keuringen worden de beste merries uitgenodigd voor de Nationale Merrie Keuring (NMK) De Gelderse merries worden op de centrale keuring ook wel of niet bevorderd tot voorlopig keur merrie. (ik weet niet of dat bij de rijpaarden ook al op de centrale keuring gebeurd)

Als je voorlopig keur merrie een voldoende EPTMtest, IBOPproef of een voldoende sportresultaat heeft behaald word ze bevorderd tot Keur. Heeft zij ook nog het Prok certificaat dan is zij een Elitemerrie.

Als een merrie nakomelingen heeft met voldoende sportpresatie wordt zij Prestatie merrie. Heeft zij nakomelingen met voldoende resultaten op de keuringen kan zij Preferente merrie worden.

Een merrie kan ook nog het Sportpredikaat behalen als zij zelf een hoge sportklasering heeft behaald.

CindyUniek

Berichten: 2528
Geregistreerd: 10-02-07
Woonplaats: Cothen

Re: kwpn merrie / keuringen hoe werkt het?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 25-09-09 20:51

@ natasjavE, dankjewel voor de heldere uitleg!
het zal sowieso om een kwpn merrie gaan
grappig, bij de fjorden is elite het hoogst haalbare (krijg je wanneer alle andere predikaten behaald zijn)

weet iemand dan ook nog de kosten van de prok-keuring?

sportfokker
Berichten: 605
Geregistreerd: 17-02-08

Re: kwpn merrie / keuringen hoe werkt het?

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-09-09 21:14

kosten 4- 500 euro.