welsh pony & cob keuring

Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
cappelstud

Berichten: 394
Geregistreerd: 29-10-05
Woonplaats: wechelderzande(België)

welsh pony & cob keuring

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-06-09 09:11

Grensshow voor Welshponys & Cobs
op zondag 28 juni 2009 vanaf 10 u. te Wechelderzande 2275 (B)
op het terrein van de Cappelstud, Moereind 108


Jury : Brendon Laffan – Barrera stud – Ierland

Brendon Laffan is met de Barrera stud begonnen in 1988 en heeft sindsdien kwaliteitsvolle ponies, showponies en hunters gefokt. In het kader van het showgebeuren worden er jaarlijks slechts een klein aantal veulens gefokt. De pony’s worden eerst geshowd in Ierland en als zij goed genoeg zijn worden zij door hemzelf of de eigenaars in Groot Brittanië geshowd. Vanuit zijn beroepsverleden in de volbloedraces en –shows geeft hij veel aandacht aan vlotte bewegingen en correct beenwerk, zeker voor wat het welsh type betreft.
Zijn beginloopbaan heeft hij doorgebracht in al de top-volbloed stoeterijen, waaronder 6 jaar in de Kildangan stud van de heerser van Dubai, zijne HH Sheik Mohammed Al Maktoum, maar de welsh pony’s bleven altijd in zijn gedachten.
Hij is recent erkend als jurylid voor de WPCS in Wales, en is ook jurylid voor de National Pony Society in Groot-Brittanië en de Irish Society in Ierland. Hij echt groot belang aan een eerlijke beoordeling.

Programma
10 u. Sectie A 13 u 30 Sectie C
10 u 30 Sectie B 14 u 30 Sectie D
Bereden reeksen 15 u 30 Sectie part-bred
Aangespannen reeks 16 u. gebruikspony’s in hand
Leading rein en First ridden 16 u.30 Dagkampioenschap
Pauze
Young handlers


Rubrieken
--------------
sect.A 1-jarigen, 2-jarigen en 3-jarigen en ouder
sect B 1-jarigen, 2-jarigen en 3-jarigen en ouder
sect.C 1-jarigen, 2-jarigen en 3-jarigen en ouder
sect.D 1-jarigen, 2-jarigen en 3-jarigen en ouder
Sect. part-bred 1-jarigen, 2-jarigen en 3-jarigen en ouder

Voor elke sectie is er een veulenreeks voorzien, die na de merriereeks wordt getoond, sectiekampioenschap, dagkampioenschap voor iedere sectie
Er kan ingeschreven worden voor de menproeven en een reeks bestgaand en first ridden en voor onze kleinsten een reeks leading rein.

Elke welshpony of cob, ingeschreven in een van de erkende europese welsh stamboeken, kan inschrijven voor deze show door een kopie van het stamboekpapier met zijn naam en adres over te maken aan de Fam. Vandercappellen-Verbeek, Moereind 108 Wechelderzande 2275/België of E-mail met vermelding van de reeks(en) waarvoor men wenst in te schrijven.

Inschrijvingskosten bedragen 6 euro per pony over te schrijven op bankrekening nr. 733/3511144/65 (géén extra-inschrijfkosten voor buitenlandse deelnemers).

cappelstud

Berichten: 394
Geregistreerd: 29-10-05
Woonplaats: wechelderzande(België)

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-06-09 14:08

Krijg net bericht binnen dat er 2 dorpen verder in Brecht en Wuustwezel het Rhinovirus is vastgesteld met verschillende dode paarden. Wij willen bijgevolg geen risico nemen omdat de datum van de wedstrijd al zo kort bij is en voorkomen dat er eventueel door de bezoekende dieren een besmetting zou ontstaan. Daarom wordt deze wedstrijd dit jaar afgelast.
Degenen die al ingeschreven hebben worden verwittigd en als zij al het inschrijfgeld betaald hebben, dan wordt dat terug betaald.

Nickeltje

Berichten: 29151
Geregistreerd: 27-04-06
Woonplaats: Dalfsen

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-06-09 22:09

Moderatoropmerking:
Ter verduidelijking: de rhino gevallen zijn voor zover ik weet niet officieel bevestigd (is ook niet geheel relevant) waar het op neer komt is dat dit evenement afgelast is.

cappelstud

Berichten: 394
Geregistreerd: 29-10-05
Woonplaats: wechelderzande(België)

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 12-06-09 22:57

Ik heb mij goed geïnformeerd en met de dierenartsen gesproken die op de hoogte waren en naar de berichten vooraleer over ta gaan tot een afgelasten van onze welsh pony & cobkeuring in Wechelderzande Belgie. Dit is te ernstig om de pony's van mezelf of van de bezoekers in gevaar te brengen.
Zie ondermeer naar de nieuwssite C:\Documents and Settings\HP_Eigenaar\Mijn documenten\rhino virus.mht

Nickeltje

Berichten: 29151
Geregistreerd: 27-04-06
Woonplaats: Dalfsen

Re: welsh pony & cob keuring

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-06-09 22:59

Een goed doordachte en verstandige beslissing dus.
Maar wel erg jammer dat het evenement er dit jaar niet is.

cappelstud

Berichten: 394
Geregistreerd: 29-10-05
Woonplaats: wechelderzande(België)

Re: welsh pony & cob keuring

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 12-06-09 23:56

Ja Nickeltje wij vinden het ook enorm spijtig en het Jurylid van Ierland was geweldig nieuwsgierig naar de Nederlandse en Belgische pony's maar hij zal waarschijnlijk volgend jaar komen. Wij hadden al verschillende inschrijvingen van Nederland en België

Nickeltje

Berichten: 29151
Geregistreerd: 27-04-06
Woonplaats: Dalfsen

Re: welsh pony & cob keuring

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-06-09 00:06

Is het niet later het evenement later op het jaar opnieuw te organiseren? Heb totaal geen idee in hoeverre dit kan hoor, gewoon een nieuwsgierige vraag.

cappelstud

Berichten: 394
Geregistreerd: 29-10-05
Woonplaats: wechelderzande(België)

Re: welsh pony & cob keuring

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 14-06-09 09:05

Dit werd ook al gevraagd door het engelse jurylid, maar er is dan zoveel te organiseren : toelatingen, data's vergelijken metandere evenementen, enz...