Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73
Dennis schreef:Mijn veulens worden altijd met z'n alle gespeent en mogen tot het voorjaar samen blijven lopen (bij mijn volwassen dekhengst op het land). Zodra ze weer het land op gaan in het voorjaar dat ze een jaar worden gaan ze apart.
Mijn jaarling hengstje zou ik nu niet meer tussen mijn (niet drachtige) merries willen hebben. Hij staat nu bij een 3 jarige ruin en als die verkocht is gaat hij bij een drachtige merrie met een hengstveulen er bij (zodat dat hengstveulen bij mijn jaarling kan blijven staan later).
Dakario schreef:denice schreef:Je zou misschien een dubbel hek kunnen doen, dubbel draad bijvoorbeeld, zodat ze iig geen contact meer kunnen maken.
dan zien ze elkaar toch? ook geen goed idee denk k. want paarden kunnen heel goed ruiken!
Ik heb zelf 2 hengsten en het ruiken of zien van een hensgtige merrie hoeft geen problemen te geven als ze maar niet bij elkaar kunnen of echt aan elkaar kunnen ruiken ? Ik ben er een voorstander van om hengsten juist niet af te zonderen zolang dit maar safe is en ze nergens uit kunnen breken. spiritoes schreef:Dakario schreef:
dan zien ze elkaar toch? ook geen goed idee denk k. want paarden kunnen heel goed ruiken!Ik heb zelf 2 hengsten en het ruiken of zien van een hensgtige merrie hoeft geen problemen te geven als ze maar niet bij elkaar kunnen of echt aan elkaar kunnen ruiken ? Ik ben er een voorstander van om hengsten juist niet af te zonderen zolang dit maar safe is en ze nergens uit kunnen breken.
femmefatale1 schreef:spiritoes schreef:Ik heb zelf 2 hengsten en het ruiken of zien van een hensgtige merrie hoeft geen problemen te geven als ze maar niet bij elkaar kunnen of echt aan elkaar kunnen ruiken ? Ik ben er een voorstander van om hengsten juist niet af te zonderen zolang dit maar safe is en ze nergens uit kunnen breken.
Dat klopt ook wel, maar voor het afspenen is het wel zo handig als er geen draad tussen zit, maar dat ze echt even uit elkaar zijn.. immers.. als je het hengstveulen ook dmv een draadje van de moeder gaat scheiden is dat vragen om problemen..

Dakario schreef:hey, mss een onozele vraag.
mijn merrie en veulen staat in een kudde met 2 andere merries en hun veulens. de oudste veulen is nu al 1 jaar en 2 maanden. tweede veulen is 1 jaar en ons veulen is bijna 1 jaar (in juli). ze zijn nog niet gespeend omwille van plaatsgebrek ( er is maar 1 wei die ik en andere huren). mijn veulen is een hengst andere veulens zijn merries. op welk moment vinden jullie dat ze zeker gespeend en gescheiden moet worden en wanneer mijn hengstveulen weg moet van de merrieveulens om voortplanting te vermijden. als het dringend is zal ik nu een plaats moeten zoeken.
groetjes
Maxielover schreef:Dakario schreef:hey, mss een onozele vraag.
mijn merrie en veulen staat in een kudde met 2 andere merries en hun veulens. de oudste veulen is nu al 1 jaar en 2 maanden. tweede veulen is 1 jaar en ons veulen is bijna 1 jaar (in juli). ze zijn nog niet gespeend omwille van plaatsgebrek ( er is maar 1 wei die ik en andere huren). mijn veulen is een hengst andere veulens zijn merries. op welk moment vinden jullie dat ze zeker gespeend en gescheiden moet worden en wanneer mijn hengstveulen weg moet van de merrieveulens om voortplanting te vermijden. als het dringend is zal ik nu een plaats moeten zoeken.
groetjes
Normaal gesproken wordt een veulen ong. met een halfjaar afgespeend, zo niet dan jaagt de moeder ze vaak zelf wel weg. De moeder is zo'n vervelende peuter nl. op een gegeven moment ook écht wel zat en zijn we blij als ze weer kindloos zijn. Als ie nog drinkt bij de moeder is dat ook niet echt gezond voor de merrie, want die wordt helemaal leeg gezogen en dat kost veel energie. Pas op dat ze niet vermagert. Ik vind dat alle veulens ALLANG afgespeend hadden moeten zijn, en ik vind plaatsgebrek eerlijk gezegd geen excuus. Dat had je toch kunnen bedenken voordat je de merries liet dekken, dat je daar mee te maken zou krijgen ? Onverantwoord dat de merries daar nu onnodig onder te lijden hebben.