InekeH87 schreef:ja ik denk het wel. Ik weet natuurlijk niet wat je op het paier hebt staan. Maar dan kan je het beste de stamboomnummers vergelijken. Gelders is een fokrichting in het kwpn. Maar jouw paard heeft niet zo heel veel gelders bloed hoor. Gelderse paarden worden regelmatig gebruikt in de tuigpaardenfokkerij voornamelijk om hun uithoudingsvermogen en hun koele karakter.
In de tuigpaarden fokkerij zijn er nauwelijks nog paarden die vrij zijn van Hackney bloed. Zeker in de vaderlijn zijn er geen hengsten meer die niet terug gaan op een Hackney. De hengsten die goedgekeurd zijn bij de gelderse fokrichting zijn daar een uitzondering op maar ik zie geen tuigpaarden die een Gelderse vader hebben. Wel hele goede menpaarden
Het feit dat het een tuigpaard is geeft al aan dat er veel Geldersbloed het in Zimanta zit, het KWPNtuigpaard is het klassieke gelderse tuigpaard en gemoderniseerd met (voornamelijk) Cambridge Cole.
Selleen is een achterkleinkind van Cambridge Cole, is inderdaad een tuigpaard en inmiddels gecastreerd.