Binnen enkele weken zal mijn welsh pony haar eerste veulen krijgen. nu vroeg ik me alleen af hoe ik het veulen aan moet geven bij het stamboek? moet ik daar papieren voor aanvragen? binnen hoeveel tijd moet dat gebeuren?
MarijeR
Berichten: 25002
Geregistreerd: 20-08-01
Woonplaats: Onstwedde
Geplaatst: 30-03-03 12:41
Als het goed is, heb je na het dekken van de hengstenhouder een roze papier gehad (2 vellen aan elkaar). Op 1 vel kan je de gegevens van het veulen invullen (geslacht, kleur, geboortedatum) en dat stuur je op. Het andere vel kan je bewaren voor je eigen administratie. Je moet het binnen 14 dagen opsturen. Zelf stuur ik het altijd aangetekend op (€5,75) zodat ik zeker weet dat het goed aankomt.
Na een tijdje krijg je van het stamboek een brief met de keuze waar je het veulen wilt laten schetsen, aan huis (duurste), op een verzamelpunt of op een keuring (goedkoopste).
Dan duurt het nog een tijd (kan maanden zijn...) voordat je het papier in huis hebt.