In februari wordt mijn tinker van 4 jaar beleerd voor de kar. Voor het beleren gaat ze op ijzers. Nu ben ik geen voorstander van ijzers. Gezien het gedrag van mijn paard denk ik dat de ijzers er niet lang onder zullen zitten en verder ben ik van mening dat blootvoets beter is voor hoeven en benen. Ze heeft sterke hoeven en moet 1 keer per 3 maanden bekapt worden.
Ook ik snap dat als hoeven afslijten je wel ijzers moet hebben in het behoud van het paard.
Nu ben ik gaan zoeken naar andere oplossingen en heb info ingewonnen bij firma's die hoefschoenen verkopen.
Daar staan de nadelen van ijzers en voordelen van blootvoets laten lopen. Om de hoeven toch te beschermen kan je hoefschoenen gebruiken. Ze zeggen dat het ook zeer geschikt is voor mennen.
Zijn er mensen die mennen op asfalt (kan straks alleen op asfalt rijden) met hoefschoenen en wat zijn jullie ervaringen?
Ik hoop op reacties
