Onafhankelijke vering en luchtvering hebben bieden meer comfort ten opzichte van bladveren.
Het nadeel is van de eerste twee is dat het bijna niet mogelijk is de wagen bij te zetten in een hindernis. Een wagen met bladvering 'spring' je gemakkelijker op en trekt de wagen in de sprong een stukje opzij. Dit lukt bijna niet met onafhankelijke veren en luchtvering.
Verder zit er ontzettend veel verschil in bladvering. De ene wagen is met bladveren vrij stug terwijl de andere wagen veel soepeler veert (en daardoor meer comfort biedt). Een grote fout van veel rijtuigbouwers is dat ze voor alle types wagens (enkelspan, tweespan etc) dezelfde types veren gebruiken. Door het verschil in gewicht van de wagens kan de vering totaal verschillend aanvoelen.
Je moet voor jezelf goed bepalen wat je met de wagen wilt en daarmee kun je het type vering kiezen dat bij jouw past.
Mijn wagen heeft bladveren en het bevalt mij uitstekend. Over luchtvering hoor ik ook positieve verhalen, maar ook minder positieve. Luchtvering kan lek gaan of als je een zwaardere groom hebt dan moet er meer lucht bij in. Daarnaast is het met luchtvering belangrijk dat ik alle 'luchtballonnen' even veel lucht zit. Kortom best veel gedoe nog.