Moderators: C_arola, Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja
ponyfan schreef:jij mazzel! de mijne komen alleen uit de wei omdat ze weten dat ze een snoepje krijgen!
RoWyGo schreef:Mijn paard loopt ook altijd achter me aan, en komt aandraven als ik hem dat beveel ( meestal, soms issie ondeugend ) Maar wat ik me nu dus afvraag:
Dat mijn paard mij overal volgt, betekend dat dat hij me vertrouwd? dat we maatjes zijn?
Cassidy schreef:Niets aan toe te voegen. Follow up volgt op Join up. Join up resulteert niet altijd automatisch in follow up.
cissie schreef:RoWyGo schreef:Mijn paard loopt ook altijd achter me aan, en komt aandraven als ik hem dat beveel ( meestal, soms issie ondeugend ) Maar wat ik me nu dus afvraag:
Dat mijn paard mij overal volgt, betekend dat dat hij me vertrouwd? dat we maatjes zijn?
In eerste instantie zou je zeggen ......ja
Helaas in de praktijk blijkt dat sommige paarden ook volgen omdat ze onzeker zijn, ze zoeken ergens 'iets' je zou denken aan veiligheid en rust, tja dat kan je door de pv niet zien/weten.
Er zijn ook paarden die zoals jezelf al zegt je volgen omdat ze je vertrouwen, ze zoeken vertrouwen, het ene paard is daar meer gevoelig voor als het andere.
Persoonlijk zou ik helemaal kriebelig worden als mijn paard me overal zou volgen, ajb niet zeg.
Als ik naar mijn eigen kudde kijk, is er geen 1 die constant een ander volgt, er zijn er wel bij en dat zijn voornamelijk de jonge ponie's die de oudere wat beter in de gaten houden en in een straal van bv 15/20 meter bij ze in de buurt blijven.
Of bedoel je met 'volgen' alleen tijdens traingen die je met je paard doet of altijd en overal?