[AR] Menigen gevraagd,2 jarige

Moderators: C_arola, Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Mindypony
Berichten: 358
Geregistreerd: 29-11-12

Menigen gevraagd,2 jarige

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 24-05-14 09:58

Even een informatief vraagje.


Mag een 2 jarige shet voor een kar lopen? redenen.
En mag een 2 jarige shet even een zadeltje op zijn rug(niet erop zitten ofzo hoor) redenen.


Hoor het graag(ps niet aanvallend reageren,het is een info vraag)

iEmmaaa

Berichten: 2118
Geregistreerd: 18-04-11

Re: Menigen gevraagd,2 jarige

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-05-14 10:00

ik zou een 2 jarige nog niet voor een kar zetten... ze zijn nog lekker aan het groeien op die leeftijd dus dat zou je dan alleen maar gaan belemmeren of blessures laten oplopen.. je kunt natuurlijk wel alvast een beetje gaan longeren, nog niet met hoofdstel maar gewoon aant halster :)

Je kunt best af en toe een zadeltje op zijn rug leggen zodat hij hier alvast een beetje aanwent, maar kijk dan wel of het zadel goed past natuurlijk.. er op zitten zou ik sowieso nog niet doen maar dat geef je zelf ook al aan ;)

tamary

Berichten: 30601
Geregistreerd: 19-06-02
Woonplaats: Drenthe

Re: Menigen gevraagd,2 jarige

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-05-14 10:06

Trekkracht moet vanuit het bekken komen. De groeischijven in dat gebied sluiten pas rond het 4e jaar. Eerder kracht moeten zetten zorgt dat de spieren gaan trekken aan een fundering (skelet) dat nog niet uitgehard is en dus kan/zal gaan vervormen met gangafwijkingen, snellere slijtage en minder belastbaarheid tot gevolg.

Rijden/gewicht dragen liefst pas als groeischijven in de rug gesloten zijn en dat is tussen 5 en 6 jaar.

Hele verhaal + wat je al wel kan doen:
http://users.telenet.be/peter.ryckeboer ... enoeg.html

Floemii
Berichten: 624
Geregistreerd: 13-08-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-05-14 10:11

Elk paard kan 'gevaarlijk' schrikken of het nou jong of oud is :')
Reden dat je het beter niet kan doen (beiden) heeft inderdaad met de groei te maken.

Lees dit artikel even, dan weet je hoe het zit.
http://kellydegeus.nl/groei-en-ontwikke ... et-skelet/

Laat de shet gewoon lekker jong zijn. Een keer een zadeltje op zijn rug voor de foto of even passen is geen probleem maar laat hem gewoon lekker jong zijn.
Je kunt zoveel andere leuke dingen met hem doen!

- vrijheidsdressuur
- schriktraining
- wandelen

Mindypony
Berichten: 358
Geregistreerd: 29-11-12

Re: Menigen gevraagd,2 jarige

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 24-05-14 10:21

Ik heb het alleen over even een zadeltje op de rug leggen,niet over rijden.

tamary

Berichten: 30601
Geregistreerd: 19-06-02
Woonplaats: Drenthe

Re: Menigen gevraagd,2 jarige

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-05-14 10:38

Tegen de tijd dat pony oud genoeg is om te rijden zal dat zadel zeker niet meer passen.

smurffie

Berichten: 11291
Geregistreerd: 07-08-06
Woonplaats: Boskoop

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-05-14 10:41

Waarom zou je het wel willen? Een kind van 2 laat je toch ook niet voor de lol al naar groep 3 gaan?

Zowel mentaal als fysiek is het nog te vroeg.

Punz

Berichten: 8880
Geregistreerd: 04-03-10

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-05-14 10:45

Longeren in ieder geval nog niet doen. Dat is te belastend. Zadeltje op de rug om te wennen kan. Longeersingeltje kan ook.

Wel ook nog even voorzichtig zijn met een bit indoen: Pony moet nog/ gaat net wisselen dus mond kan gevoelig zijn. Je wil niet dat je pony daardoor een negatieve associatie krijgt met het bit. Daar dus nog even mee wachten

Wat wel kan:
Wandelen en schriktraining.
Vrijheidsdressuur alleen de kleine kunstjes. Vooral nog geen grote dingen ( is te belastend). Als je pony wat brutaal is, zou ik ook uitkijken met aanleren van de jambette oid: kans is op deze leeftijd toch net iets te groot dat ze het wat onbenullig inzet op momenten waarop je dat niet wil.

Eventueel lange teugelen ( maar dan met sidepull, en vooral rechtuit laten lopen).

Denk er bij alles om dat je pony nog jong is. Werk vooral niet te lang ( max 10 minuten) . Als het een merrie is: hou er rekening mee dat bij deze jonge pony's een eventuele hengstigheid ook nog wel wat heftigere reacties met zich mee kan brengen ( of echt buien van onredelijkheid: vergelijk het maar met pubers :) ).

Kortom: je kunt dus wel íets doen, maar niet al te veel, en zeker niet al te lang.. Nog even geduld dus!

Nonnetje18
Berichten: 269
Geregistreerd: 07-08-11
Woonplaats: Oost-Souburg

Re: Menigen gevraagd,2 jarige

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-05-14 12:58

Ik zou ook zeker nog wachten!
Je kan hem wel vast rustig laten wennen aan het tuig! Maar doe rustig aan ;) hij kan z'n hele leven nog hard werken ;) laat hem lekker nog even puppy zijn! Zijn tijd komt nog wel ;)

Mindypony
Berichten: 358
Geregistreerd: 29-11-12

Re: Menigen gevraagd,2 jarige

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 26-05-14 15:25

Ik weet wel wat je allemaal kan doen met een 2 jarige,maar mijn voornaamste vraag was of hij even een zadeltje op zijn rug mag hebben,zodat hij voelt wat het is(dat alleen ; )

smurffie

Berichten: 11291
Geregistreerd: 07-08-06
Woonplaats: Boskoop

Re: Menigen gevraagd,2 jarige

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-05-14 15:28

Waarom zou je dat willen? Kans op negatieve ervaringen is groter hoe minder ze het snappen.

Mindypony
Berichten: 358
Geregistreerd: 29-11-12

Re: Menigen gevraagd,2 jarige

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 26-05-14 15:37

Maar waarom laten sommige mensen dan hun shet al met 2 jaar voor de kar lopen?dat is toch veel belastender?

smurffie

Berichten: 11291
Geregistreerd: 07-08-06
Woonplaats: Boskoop

Re: Menigen gevraagd,2 jarige

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-05-14 15:41

Omdat geduld een schone zaak is, dat hebben niet alle mensen

Fortitude

Berichten: 3171
Geregistreerd: 03-08-08

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-05-14 15:43

Mindypony schreef:
Maar waarom laten sommige mensen dan hun shet al met 2 jaar voor de kar lopen?dat is toch veel belastender?


Tsja, zo kun je je een hele hoop dingen afvragen.

Ik zou het lekker nog laten voor wat het is. Laat het dier eerst een beetje uitgroeien en paard/pony zijn, ze zijn nog gewoon in de groei met 2 jaar. Er is zoveel wat je al wel kunt doen, waarom dan nu al zoveel haast?

Zadeltje erop en zo is juist goed voor de gewenning, maar zorg wel dat het geen negatieve ervaring is. Erop etc. zoals je zelf al aangeeft is niet echt handig op die leeftijd ;)

SaartjeBella

Berichten: 48
Geregistreerd: 21-04-12

Re: Menigen gevraagd,2 jarige

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-06-14 12:32

Zadeltje erop leggen kan wel, zolang het een goede ervaring blijft

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-06-14 12:36

Heel bot; als je dat zelf niet kan bedenken of een 2 jarige een kar achter zich mag hebben, heb je daar je antwoord al; 2jarige mag dat niet, en jij mag het dan al helemaal niet.

Dier is 2, laat 'm nog maar even lekker puppypony zijn.

PenP2014
Berichten: 1975
Geregistreerd: 17-11-13

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-06-14 12:38

smurffie schreef:
Waarom zou je het wel willen? Een kind van 2 laat je toch ook niet voor de lol al naar groep 3 gaan?

Zowel mentaal als fysiek is het nog te vroeg.

Precies dit. Lekker nog een jaartje met rust laten. Er zijn genoeg dingetjes die je kunt oefenen zoals wandelen, voetjes geven borstelen. Maar waarom nu al heel die polonaise aan zn lijf ;)

FjordHorse
Berichten: 769
Geregistreerd: 27-12-12

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-06-14 12:48

Mindypony schreef:
Maar waarom laten sommige mensen dan hun shet al met 2 jaar voor de kar lopen?dat is toch veel belastender?

Omdat sommige mensen niet zoals jij eerst gaan nadenken voor ze iets doen, maar dat ze het gewoon doen. Waarom? Onwetendheid. Gebrek aan logisch verstand.
Super dat jij er wel over nadenkt!

Het is echt niet aan te raden om je paard of pony op die leeftijd al te belasten. Dat weten veel mensen niet of zijn zich daar niet bewust van. Zeker bij paarden met veel bloed in, deze zien er snel volwassen uit. Doch is niets minder waar want deze paarden doen er net het langste over voor hun groeischijven gesloten zijn!
Maar vaak wordt daar niet bij stil gestaan me alle gevolgen van dien. Het is feitelijk simpel. Puur theoretisch gezien, zou je om goed te zijn een paard voor zijn 4,5 jaar niet mogen opleren voor onder het zadel. Geloof niet dat er veel mensen zijn die dit ook effectief doen.
Voor de koets geldt de regel dat het best vanaf-na 3 jaar is. Dan zou deze ontwikkeld genoeg moeten zijn om iets te trekken. Mits je er niet meteen een huifkar aanhangt natuurlijk...

Maar ja, elks doet wat hij of zij wil (helaas). Er zijn genoeg paarden die vanaf hun 2 jaar al in de rensport gaan, of paarden die op hun 2,5 jaar al worden opgeleerd omdat men denkt dat vb quarters dan al geschikt zijn om te rijden. Zijn quarters of vb engelse volbloeden dan al klaar om dat aan te kunnen? Neen. Doen die paarden dat? Ja. Maar hoe snel zijn ze versleten is dan de vraag... Vrij snel helaas.

Apple

Berichten: 76429
Geregistreerd: 27-01-02
Woonplaats: Bij het strand

Re: Menigen gevraagd,2 jarige

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-06-14 12:51

Dit is niet echt een rijtechnische discussie. Ik verplaats het even naar AR aangezien daar de mensen zitten die weten op welke leeftijd het verstandig is om een paard voor de kar te laten lopen.

-> AR

Gem

Berichten: 17610
Geregistreerd: 12-05-07
Woonplaats: Brach

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-06-14 19:31

Ik verwijs even naar de algemene informatie op AR (zie: Pink_Horizon @ [AR] FAQ: veelgestelde vragen op AR, LEES DIT EERST!)
en de vele topics die al over dit onderwerp geweest zijn:
[AR] Op welke leeftijd beginnen?
[AR] beleren voor de kar op 2 jarige leeftijd
[AR] Leeftijd beleren
[AR] Shet/Mini-Paard voor de kar Beleren.
[AR] wanneer nou een pony leren om voor de kar te lopen
[AR-ITP] Voor het eerst betuigd!
[AR] Wat is de leeftijd om een pony voor de wagen te zetten.
[AR] Mennen
[AR] welke leeftijd voor de kar ?

Persoonlijke mening: lekker op de wei laten tot hij 3,5 jaar oud is.