[AR] Bomen van sulky zijn te kort

Moderators: C_arola, Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Marg
Berichten: 1131
Geregistreerd: 31-10-01
Woonplaats: Randstad

Bomen van sulky zijn te kort

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 21-05-12 11:13

Hallo,

Ik heb een sulky en de bomen zijn te kort. Het is een simpele sulky, met rechte bomen.
Kijk maar:
Afbeelding

Hoe zouden jullie dit aanpakken?
- Er een stuk - recht- aanlassen zodat deze langer zijn?
- Er een stuk - met een boog - aanlassen zodat deze langer zijn?
- Zo laten maar er een stopper op maken/lassen
- Zo laten maar er twee stoppers op lassen die je met een snelsluiting vast kunt maken, dat boom aan de ogen vast zit (net zoals bij brancardogen of hoe je die ook noemt)

Het gaat nu echt net, en pony moet niet een gekke sprong maken want dan kan er een probleem ontstaan.

Wellicht hebben jullie goede tips hoe het beste de sulky passend te maken.

Marg
Berichten: 1131
Geregistreerd: 31-10-01
Woonplaats: Randstad

Re: Bomen van sulky zijn te kort

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 21-05-12 11:14

Oja, borsttuig hangt te laag :-), wordt aangepast!

Pluttersput

Berichten: 15038
Geregistreerd: 11-09-05

Re: Bomen van sulky zijn te kort

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-05-12 11:18

Hoe loopt hij er verder voor? Niet te ver van de sulky af? Ik zou bijn denken dat de sulky gewoon te klein is:)
Ik zou iig niet zomaar aan gaan lassen, dan wordt het misschien instabiel, en dat wil je natuurlijkook niet.

keona
Berichten: 10751
Geregistreerd: 29-03-09
Woonplaats: meers(gemeente stein)

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-05-12 11:23

heb je foto van het geheel
je kan er 2 verdikkingen op lassen waar de lichtogen tussen vallen eventueel dat is het simpelste

janouk

Berichten: 18660
Geregistreerd: 18-04-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-05-12 11:37

Ik krijg helemaal de rillingen als ik naar jouw foto kijk. %) OP de foto te zien, ben je echt nog zo aangedraafd ook >;)

Als de lamoen uit het oog schiet, klapt je sulky achterover, terwijl je paard nog vast zit in de strengen/broek.
Echt levensgevaarlijk.

Zo van de foto is niet te zien of de sulky passend / in balans te maken is. Ik zou er eerst een specialist naar laten kijken voor je er aan gaat verbouwen.

Marg
Berichten: 1131
Geregistreerd: 31-10-01
Woonplaats: Randstad

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 21-05-12 11:48

janouk schreef:
Ik krijg helemaal de rillingen als ik naar jouw foto kijk. %) OP de foto te zien, ben je echt nog zo aangedraafd ook >;)


Dat snap ik die rillingen, het is zeker niet ruim, verre van.... En daarom mijn vraag hier ook omdat ik ook echt weet dat dit niet een situatie is waarmee je veilig mee kunt rondsturen. We hebben uiteraard eerst gepast en gekeken hoe e.e.a. ging bewegen, dus ook in draf. Alles met beleid gedaan en er echt niet zomaar erop gesprongen en racen maar. Heb het ook niet alleen gedaan. Geen nood, ik heb de foto genomen waarbij het duidelijkste te zien is dat de boom te kort is en echt verlengd moet worden. Verder dan dit punt gaat de boom er niet doorheen. Als je aanspant is er meer ruimte aan de voorkant over. Als dit het begin stadium was, dan zou hij er zo afschieten.

Daarom ook mijn vraag hier, op welke manier zouden jullie de boom aanpakken? Een stuk erop lassen is zeker te doen, maar misschien zijn 2 verdikkingen ook wel voldoende. Ik ben mij aan het orienteren....

Dennis

Berichten: 31767
Geregistreerd: 23-05-01
Woonplaats: Slootdorp

Re: Bomen van sulky zijn te kort

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-05-12 11:52

Helemaal een nieuw en ruimer lamoen er op. Dus niet een rechte, maar mooi breed van achter.
Ik vind het lamoen ook wel aardig omhoog lopen, is je sulky niet gewoon te klein voor deze pony?

Verder ga ik met Janouk mee, dood eng. Inspannen 1 ding om te kijken of het past. Maar er mee gaan draven is levens gevaarlijk.

JoyCiej007

Berichten: 17472
Geregistreerd: 27-02-06
Woonplaats: omg. Deventer

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-05-12 12:22

Ga mee met al het bovenstaande.

Maar om echt goed te beoordelen hoe en wat, zou je toch beter even een foto van het geheel kunnen plaatsen.

Zitten er geen stophaken op het lamoen??? Want die moeten er zowiezo dan op komen, of hij nou te kort is of niet.

Dyonne
Moderator Over Paarden

Berichten: 31063
Geregistreerd: 10-03-02
Woonplaats: Nijkerk

Re: Bomen van sulky zijn te kort

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-05-12 13:01

Ik verplaats dit topic van AR-ITP naar AR.