welke computer kopen?

Moderators: NadjaNadja, Essie73, Polly, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
marieke84
Berichten: 669
Geregistreerd: 06-03-07

welke computer kopen?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 22-08-08 18:42

Ik zit met het grote probleem dat ik een absolute leek ben wat betreft computers! Boos! En in de winkel praten ze me alleen maar de duurste aan.

Ik heb nu een dell laptop, het was een goeie maar dure laptop. Tot de harde schijf kapot ging, een nieuwe ingestoken, maar hij is nooit meer dezelfde geweest. Hij is nu 4 jaar oud en begint enorm traag te werken, dus denk ik aan een nieuwe.
Maar de keuze is zo groot en ik weet niet wat ik moet kopen!

Ik zoek een laptop die toch genoeg geheugen heeft en wat snelheid maar ik zou nooit meer in de duurdere klasse gaan, liefst max 700-800 euro!
Ik heb geen bedoeling om muziek en video's te downloaden, niet veel foto's erop. Hij moet vooral dienen om volgend jaar mijn eindwerk op te maken en op internet te gaan...

Wie kan mij helpen? Ik had gedacht aan Packard bell omdat ik daar goeie ervaring mee heb. Ik had er 2 gevonden binnen mijn budget:

1. 320 gb (hd) en 3 gb (ddr2 ram)
2. 250 gb (hd) en 4 gb (ddr2 ram)

Ik denk dat dit de meest belangrijke cijfers zijn? Is dat zo, en welke zijn het best en wat willen ze zeggen?

Heeft er iemand een ander goed voorstel? Een ander merk? Ervaringen?

Wie o wie kan mij helpen mijn weg te vinden in de voor mij onbegrijpelijke computerwereld Bloos

MandyR

Berichten: 2746
Geregistreerd: 01-08-08
Woonplaats: Toftlund - Denemarken

Re: welke computer kopen?

Link naar dit bericht Geplaatst: 22-08-08 18:52

Ik heb zelf pas een stationaire gekocht van Dell. Ik doe er op zich ook niets bijzonders mee en heb dus gewoon de goedkoopste genomen. Tegenwoordig kunnen de computers zo verschrikkelijk veel en zijn ze zo super snel dat het voor zo'n leek als mij niets uit maakt. Als ik jou was zou ik ook voor de goedkoopste gaan. Heb even een rijtje opgezocht voor je. Een Packard bell laptop heb je al vanaf 400 euro dus ruim binnen jou budget.
http://shopping.kelkoo.nl/ctl/do/search ... ePosition=

marieke84
Berichten: 669
Geregistreerd: 06-03-07

Re: welke computer kopen?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 22-08-08 18:58

bedankt voor de moeite.
Ik was heel tevreden van mijn dell, hij was speciaal om draadloos te surfen enzo, maar na de crash hebben ze er nooit meer de juiste software kunnen opzetten en is het niet meer goed gekomen. Ik moet soms echt een kwartier wachten als hij opgestart is om iets te kunnen openen en af en toe sluit hij gewoon af waar ik mee bezig ben en ben ik alles kwijt. Dat mag tijdens mijn eindwerk zeker niet gebeuren!

Ze raden toch aan te kiezen voor wat meer geheugen en dat wil ik wel doen, maar ik weet niet echt wat een goed geheugen is?

MandyR

Berichten: 2746
Geregistreerd: 01-08-08
Woonplaats: Toftlund - Denemarken

Re: welke computer kopen?

Link naar dit bericht Geplaatst: 22-08-08 19:11

Heb het even nagekeken. Mijn pc heeft 149gb en ik gebruik er op dit moment 15. Ik heb er genoeg muziek op staan om een aantal cd's te branden en ik speel heel veel spelletjes die ik allemaal download. Gemiddeld 1 per dag en dat is dan dus iedere dag. De spelletjes zijn allemaal minimaal 15mb.
Dus als jij twijfelt tussen 250gb en 350 gb dan denk ik dat 250gb wel genoeg moet zijn.

CoonArt

Berichten: 23891
Geregistreerd: 20-05-07
Woonplaats: Harderwijk, where else would I be?!

Re: welke computer kopen?

Link naar dit bericht Geplaatst: 22-08-08 21:24

Ik heb ook een Packard Bell en hij draait als een zonnetje! (oké hij was eerst 512 MB maar ik heb 'm toen opgekrikt naar 1 GB! Wat een verademing was dat zeg!)

Maar echt: PB is een heel goed merk! Daar zou ik zeker voor gaan. De mijne heeft intern HD 149 GB en de externe is een laCie HD van 300 GB !!!

viefdepief

Berichten: 12352
Geregistreerd: 14-01-05

Re: welke computer kopen?

Link naar dit bericht Geplaatst: 22-08-08 21:57

Ik heb net een nieuwe laptop gekocht. Het is uiteindelijk de Samsung R510 geworden. (Samsung heeft net zijn laptops in NL geïntroduceerd)

Mijn laptop heeft een werkgeheugen van 4GB en 320 GB geheugen en heeft me €666 gekocht. Zelfs nog iets onder je budget dus Knipoog
Heb hem nog niet zo lang, maar ben er echt heel blij mee. Vind het een heel fijn ding Lachen

Mette

Berichten: 4012
Geregistreerd: 09-02-08

Re: welke computer kopen?

Link naar dit bericht Geplaatst: 22-08-08 22:01

Ik heb van Sinterklaas ( Schijnheilig ) een laptop gekregen, een Toshiba Satellite. Ik ben er heel erg blij mee. Hij is snel en werkt fijn! Hoe duur hij was weet ik niet, Sinterklaas geeft er namelijk geen bonnetje bij Clown

MisterGi

Berichten: 668
Geregistreerd: 01-01-06

Re: welke computer kopen?

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-08-08 01:13

Als je nu een laptop koopt zit je krijg je praktisch zeker windows vista. In dat geval is wat extra geheugen nooit weg, en 3 gig is eigenlijk ook wel op zn minst aan te raden, grootte van een Harde schijf doet op zich niet zoveel ter zake aangezien je zelf al aangeeft dat je niet zoveel erop gaat zetten.

De Samsung R510 is zoals viefdepief ook al zei, een zeer mooi ding, en voor 666 euro (mediamarkt) ook echt uitermate redelijk geprijst, dus zeker het overwegen waard. Ik heb een paar dagen geleden iemand deze ook aangeraden, en hij heeft hem gelijk gehaald en heeft er nog geen moment spijt van gehad.

Anoniem

Re: welke computer kopen?

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-08-08 16:35

MisterGi schreef:
Als je nu een laptop koopt zit je krijg je praktisch zeker windows vista

Nee hoor Xp is nog steedst verkrijgbaar,

TS als ik jou was zou ik naar zo'n compueterwinkel gaan en bespreken wat je wensen zijn dan kunnen ze voor dat bedrag een hele mooie computer voor je samenstellen en weet je zeker dat je je niet achteraf in de vingers snijdt.

Zelf heb ik een schijfruimte van 500 gig en 2 gig aan werkgeheigen snelheid vodn ik zelf heel belangrijk gezien ik nog wel eens een film op mn PC kijken en websites bouw.

xFauve

Berichten: 1177
Geregistreerd: 24-09-07
Woonplaats: Maastricht

Re: welke computer kopen?

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-08-08 18:17

Apple Macbook Ja

marieke84
Berichten: 669
Geregistreerd: 06-03-07

Re: welke computer kopen?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 23-08-08 19:01

ik zou inderdaad nog windows XP willen, ik wist niet dat je dit kon vragen...
Ik weet ook niet of Samung hier al uit is, ik woon in België.
Apple is niks voor mij, ik heb er eens mee proberen werken en het lukt me niet, helemaal anders...

Ik wilde hem eerst kopen in een gewone electro zaak maar misschien is het beter om toch naar een comuterwinkel te gaan?

Anoniem

Re: welke computer kopen?

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-08-08 19:23

Jahoor XP kan je nog gewoon kopen veel apparaten geven problemen op Vista vandaar dat veel mensen dat niet willen.

Ik zou zelf voor een PC winkel gaan, zijn zijn er in gespecialiseerd heb er persoonlijk meer mee dan een flitsende De Block verkoper die zn info uit de handleiding haalt (Uitzonderingen daargelaten)

MisterGi

Berichten: 668
Geregistreerd: 01-01-06

Re: welke computer kopen?

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-08-08 23:10

XP is inderdaad nog te koop, maar als je een notebook of desktop koopt zit er vrijwel altijd standaard vista op
Als je in een gespecialiseerde computerzaak expliciet vraagt of ze er XP op kunnen zetten heb je meestal wel kans dat ze dat voor je willen doen (hetzij tegen betaling vaak -.-) maar met zulke verzoekjes hoef je meestal bij Mediamark of Expert niet aan te komen helaas.

Bijinn

Berichten: 1796
Geregistreerd: 30-09-07
Woonplaats: Helmond

Re: welke computer kopen?

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-08-08 14:38

Notebooks met XP zijn vrijwel niet meer te verkrijgen en nadenkende computerbedrijven zullen op een Vista-pc geen XP installeren. Waarom? Simpel; je hardware garantie vervalt en de drivers zijn speciaal ingesteld op Vista waardoor je met XP problemen kan krijgen.

Packard Bell is geen goed merk. Dell kan ik nu ook niet echt reclame voor maken.
Het beste kan je kiezen voor een Toshiba, Acer of HP. Sony is ook goed, maar betaal je gewoon beduidend meer voor vanwege de naam.

Waar je voornamelijk naar moet kijken is de processor. Daarnaast is het afhankelijk van wat je met de laptop wilt gaan doen. Minimaal 2GB werkgeheugen is vandaag de dag een pré. Harde schijf geheugen is momenteel minimaal 120GB (en daar doe je lang mee Ja).

Wat voor budget heb je?

Anoniem

Re: welke computer kopen?

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-08-08 14:52

Jose22 schreef:
Wat voor budget heb je?


Heeftz e al antwoord op gegeven Knipoog

marieke84 schreef:
liefst max 700-800 euro!

Bijinn

Berichten: 1796
Geregistreerd: 30-09-07
Woonplaats: Helmond

Re: welke computer kopen?

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-08-08 15:05

Ja, dat dacht ik al! Helemaal overheen gelezen Bloos Sorry.
Dat is toch een leuk budget bij het zoeken naar een nieuwe laptop. Heb je verder nog wensen (bv 15" scherm of juist 17")?

Wat Paradigit momenteel voor je zou hebben is bv de HP DV5-1010ed of Acer 5920G-604G (15" scherm), of wanneer je liever een 17" hebt; de HP DV7-1010ed (http://www.paradigit.nl).

marieke84
Berichten: 669
Geregistreerd: 06-03-07

Re: welke computer kopen?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 25-08-08 17:31

schermgrootte maakt voor mij niks uit, het is ook niet echt om films te bekijken enzo, ik heb nu een 15 inch.

Ik heb ook al gezien dat Acer goeie prijzen heeft, ik had ook een ander merk gevonden die meeviel qua prijs, asus of zoiets, heeft iemand daar ervaring mee?

Waarom vind je Packard bell niet zo goed? Met mijn eerste laptop had ik geen problemen, maar ik hoor graag ervaringen van anderen voor ik iets beslis...

k heb ondertussen ook gezien dat alles met Vista is, jammergenoeg!

Anoniem

Re: welke computer kopen?

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-08-08 17:35


marieke84
Berichten: 669
Geregistreerd: 06-03-07

Re: welke computer kopen?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 25-08-08 17:41

bedankt voor de tip, dat is inderdaad interessant!