
Sonja Gademann is een gedreven amazone, die al enkele jaren op het hoogste niveau meedraait. Ooit begon ze haar ruitercarrire op de rug van een groot manegepaard. Als zesjarig meisje moest ze er toen nog opgetild worden. Op haar vijftiende kreeg ze haar eerste eigen paard te rijden, waarmee ze zowel M2 dressuur als M springen werd. Later kreeg ze de merrie Kim, die ze zelf opleidde en onder begeleiding van Coby van Baalen naar de Lichte Tour wist te brengen.
De bekende schimmel Gestion Jup werd als vierjarige gekocht van Anton Geesink en met dit paard boekte Sonja vele successen. De langbenige en lichtvoetige werd als vijfjarige vijfde in de PAVO Cup voor jonge dressuurbeloftes en werd zowel KNF als ABWS kampioen in de Z2. Als zesjarige won Jup een zilveren medaille op het Wereldkampioenschap voor jonge paarden in het Duitse Verden.
Ook in de nationale dressuursport was de jonge Jup niet te stoppen. Achtereenvolgens won hij de Nederlandse titel in de klasse ZZ-Licht (zomer 1997), ZZ-Zwaar (winter '97-'98) en in de Lichte Tour (zomer 1998). Voor de Olympische Spelen in Sydney waren Sonja en Jup een van de reserves van het senioren dressuurteam. Na een kleine periode van stilte rond het tweetal beleefde Sonja haar comeback in 2003 op het Nederlands Kampioenschap, waar ze vijfde wist te worden in de Zware Tour.
In de loop der jaren werd Sonja begeleid door Coby van Baalen en Jrgen Koschel, de bondstrainer van die periode. Na een periode bij Sjef Janssen traint Sonja nu af en toe met Johann Hinnemann. Normaal gesproken is het iedere dag Sonja's man Jan die haar helpt met de training van de paarden. Samen hebben zij een stal met binnenmanege in Aalst, waar gereden wordt en Sonja haar lessen geeft.
In 2001 werd Sonja met Jup opgenomen in het Gestion-dressuurteam van Ad en Jet Strating, waarna de naam van de ruin veranderde in Gestion Jup.
Resultaten:
Resultaten op Nederlandse Kampioenschappen:
5e in 2003 met Gestion Jup
9e in 2002
4e in 2001
6e in 200
Belangrijkste internationale resutaten:
2000
Jozefin (POL) 1e in GP en GPS
Hamburg (DUI) 3e in GPS
Amsterdam (WB in NED) 3e in GP en kür
2001
Mechelen (BEL) 3e in GP
Arnhem: 1e met Team in Landenwedstrijd
Rotterdam (NED) 1e in GPS

Het gaat om één uur dressuurles bij Sonja thuis in Aalst (afslag Zaltbommel)