Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird
Bellatrix schreef:BBQ? Of denk ik te simpel?
Foaly schreef:Een handwerk middag? Samen haken/breien/borduren of whatever?
Dieuwke_ schreef:Wij doen met burendag altijd een buurtbrunch. Tot nu toe alleen maar leuke reacties
Eelmo schreef:Met de kinderen zaadbommen kleien en verspreiden? Of bijenhotels bouwen? Misschien een fanatieke vogelaar in de wijk die een keer een vogelwandeling wil organiseren? Of kijken of je via IVN/lokale werkgroep iets geregeld krijgt tijdens Nacht van de Vleermuis (augustus)? Ruilmarkt voor kleding/boeken etc?
Misschien iets met taallessen, en dan juist niet alleen NL leren maar ook internationale talen juist, afhankelijk van wat je buurtgenoten allemaal sprekenVoorleesmiddag in de bieb?
deksel schreef:Gamen of knutselen! Doorgeefschilderij doen is heel leuk!
marleen_88 schreef:Bingo
Pubquiz
Karaoke
Fancy Fair/rommelmarkt
Sporten, jeu de boules e.d.
rien10 schreef:Uitleg over het paas/voorjaarsfeest. Paaseieren versieren en verstoppen voor de kinderen.
Britta31 schreef:Een wandeling met soep na afloop.
MarlindeRooz schreef:Ik zou inderdaad samen eten. Misschien inspireren sommige culturen bepaalde Nederlanders nog. Dat je meer hebt dan zout en peper bijvoorbeeld.
Klootschieten is ook erg leuk!
Of het spelletje Cub neerleggen.
Jannie79 schreef:Reanimatie training zodat jullie elkaar kunnen helpen als er iets aan de hand zou zijn
boeflover schreef:Voor de jongeren organiseerde ze hier pas een avond vlechten & make up workshop bij de lokale kapper, daar was veel animo voor!
Verder is de pub quiz hier ook altijd een succes, ze verwerken hier ook diverse vragen in van ons dorp en gemeente.
Voor de kinderen ms. een dikke banden race?
Mooist versierde huis/straat rondom bv koningsdag?
Mars schreef:In onze wijk is vorig jaar een tuintjesmarkt georganiseerd. Mensen verkochten spulletjes vanuit hun voortuin, bij sommige tuintjs kon je iets lekkers proeven, er was ook iemand met grote tafel waar kinderen konden knutselen, iemand met een kunst expo, pottenbakker, bloemstukjes etc. Vantevoren ging er een plattegrond rond zodat je kon zien welke tuinen mee deden en wat er te doen was. Groot succes!
Prairy schreef:Je kunt ook eens contact opnemen met je lokale IVN of Velt groep, die doen ook vaak activiteiten, misschien weten die nog wel wat leuks, of kunnen ze een keer een lezing geven.
Nyaleti schreef:Afval prikken? Niet super leuk om te doen maar vaak wel nodig. En dan valt het mensen op hoeveel rotzooi er buiten (in het park bv) ligt en gaan ze er zelf op letten.
Ir111 schreef:Ik dacht aan dingen die de buurt mooier/leefbaarder maken; bv afval prikken (met koffie erna oid), boomspiegels beplanten, dat soort dingen. Dat maakt ook dat men meer bij de buurt betrokken raakt waardoor de woonomgeving netter en veiliger wordt.
Nyaleti schreef:Of een help je buur middag?
Handige mensen die andere kunnen helpen, keukenkastje dat wat los hangt, een zware kast die verplaatst moet worden, de tuin snoeien, boodschappen doen voor de oudere buurvrouw etc.