Hoeveel procent van je brutoloon is normaal om extra te vragen als er geen pensioenregeling is?
Ik vind de informatie die ik online hierover vind vrij ingewikkeld en ik kom er niet helemaal uit.
Alle hulp is dus welkom

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird
Lieser schreef:https://pensioenvizier.nl/werkgever-gee ... %20salaris.
Volgens deze website kun je 14 tot 20 % vragen. Maar bedrijven zijn niet verplicht om een pensioenregeling aan te bieden, dus ook niet om een hoger bruto loon te betalen als ze dat niet hebben.
Kimbers schreef:Even een fictieve situatie. Maar stel dat het gaat om loon van 3500 bruto per maand en met het bijbehorende cao is er een pensioenpremie van 27%.
Hoe dan verder?
Is het dan een kwestie van 2/3 is ongeveer voor de werkgever en daarmee 'moet' het brutobedrag verhoogd worden of is dat te simpel gedacht?
DPTomboy schreef:Kimbers schreef:Even een fictieve situatie. Maar stel dat het gaat om loon van 3500 bruto per maand en met het bijbehorende cao is er een pensioenpremie van 27%.
Hoe dan verder?
Is het dan een kwestie van 2/3 is ongeveer voor de werkgever en daarmee 'moet' het brutobedrag verhoogd worden of is dat te simpel gedacht?
Dat is te simpel gedacht. Er is sprake van een franchise, een bedrag waarover geen pensioen wordt opgebouwd. Bij het ABP is dit €17.750 voor 2024. Als je je pensioengevend jaarsalaris berekend (dus inclusief vakantiegeld onder andere) en daar de franchise vanaf haalt kan je dat bedrag vermenigvuldigen met 2/3 van het percentage om een indicatie te krijgen van het bedrag dat waarmee je je brutoloon wil verhogen.