Via FB-pagina's voor figuratie en modellenwerk reageer ik wel eens op oproepen. Dit was een oproep voor een fotoshoot voor een sieradenmerk. Werd redelijk goed voor betaald dus ik heb me aangemeld. Dit was 3 april.
Gisteren kreeg ik een mail dat ik vandaag een skypegesprek had, dat vond ik al wat laat vooraf maar oke. Omdat ik niet alles opsla waar ik me voor aanmeld, moest ik even zoeken om welke oproep het ging.
Het ging in de eerste instantie om Manory sieraden, maar de mail was van iemand die het had over Manory tijdschriften bureau. Ik heb internet afgezocht maar ik kon hierover niks vinden. Manory is een Duits bedrijf maar de dame die reageerde was Frans. Dat is op zich niet vreemd, maar gezien ik niks van Manory tijdschriften kon vinden, had ik al een bepaald gevoel.
In de mail stond dat we een skypegesprek zouden houden en dat ze graag wilde zien hoe mijn persoonlijkheid was. Maar toen ik eenmaal in het skype gesprek zat, ging het via beeld enkel visueel en verder ging alles via de chat. Er werden allerlei vragen gesteld, nou prima. Ze werkte overigens via een punten systeem. Blijkbaar krijg je punten als je naar wens antwoord. Ik moest 120 punten halen. Dat vond ik ook al apart. De vragen waren allemaal standaard en via een vertaalsysteem op Skype.
Toen ging het om de eerste shoot, maar inmiddels heb ik een vakantie geboekt, dus kon ik niet meer op die datum. Dus ik dacht hier laten we het bij. Maar toen kwam ze ineens met dat ze voor Manory tijdschriften bureau 24 modellen zocht met een contract voor 4 jaar, en dat je €2500,- per maand zou gaan verdienen voor 2 fotoshoots in de maand. Dat klonk voor mij te mooi om waar te zijn, maar oké. Toen moest ik mijn maten doorgeven, prima.
Maar toen kwam het. Ik had strakke kleding aan gedaan waaronder een legging. Toen vroeg ze of ik wilde staan omdat ze wilde zien of mijn lichaam volgens een bepaalde verhouding was. Prima dacht ik. Maar toen vroeg ze of ik mijn legging uit wilde doen. Ja nee, dat doen we niet. Ik had er geen goed gevoel bij.
Dus ik vertelde haar dat ik dat niet wilde. Toen drukte ze direct de camera weg en stuurde me een privacy disclaimer. Dat er geen beelden opgeslagen zouden worden etc. Maar alles leuk en aardig, als dit eenmaal gebeurt, dan is zo'n disclaimer een wassen neus. Vooral omdat de naam van het bedrijf wat op de disclaimer stond niet leek te bestaan.

Ze drong een paar keer aan dat ze het gesprek zou stoppen als ik niet door wilde gaan met de vraag. Ook zou ik nog niet genoeg punten hebben om als model aangenomen te worden, ik had immers 90 punten. Maar ik bleef erbij dat ik het niet vertrouwde en toen kapte ze het gesprek heel snel af.
Ik vond het allemaal heel vreemd, ik heb nog een keer gegoogled na dit gesprek maar ik kon nog steeds het bedrijf niet vinden. Ik ben blij dat ik vast heb gehouden aan mijn eigen gevoel.
Wat ik met dit topic wil? Misschien meegeven dat je er altijd voor moet waken dat wanneer je het niet vertrouwd, je op je gevoel af moet aan. Ik weet nog steeds niet of het nou betrouwbaar is of niet, maar het klinkt allemaal iets te mooi om waar te zijn natuurlijk. Ik denk dat ze een beetje aan een 'voet tussen de deur' techniek doen, ze proberen je steeds een stapje verder te laten gaan totdat je teveel committed bent en daarna niet meer terug wilt stappen ofzo. Dat ze je lokken met het vooruitzicht op veel geld verdienen.
Ik ga nog wel het bedrijf Manory sieraden een mail doen voor de zekerheid, misschien zijn zij er niet van op de hoogte, of wel...