Betaalwijzen vereniging

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Janine1990

Berichten: 44699
Geregistreerd: 13-03-05

Betaalwijzen vereniging

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 07-11-22 18:41

Goedemiddag!

Ik hoop dat het hier goed staat, maar ik kon het anders niet goed plaatsen...

Sinds een paar jaar ben ik bestuurslid bij de plaatselijke ijsbaanvereniging. We zijn met een klein groepje en onze vereniging heeft ca. 250 leden. Allemaal lekker kneuterig op een weiland met wat lantaarnpalen en de overige bestuursleden zijn met uitzondering van 1 jongeman allemaal 55+ en niet heel digitaal.

Door corona zijn er wat zaken in een stroomversnelling gekomen, zoals veel meer clubs wel hebben gemerkt. Waaronder het innen van het ledengeld. Tot twee jaar geleden ging dit allemaal nog volledig contant, iets wat naar ons idee de bereidheid tot betalen wel groter maakt. Je merkte elk jaar dat we geen ijs hadden wel dat er mensen niet meer lid willen zijn en dit melden aan de deur, aan de andere kant betaal je iets van een 10tje per gezin en dat kunnen de meesten wel missen in het kader van steun het plaatselijk belang.

Echter hebben we in het najaar van 2020 alles per brief gedaan. Het viel ons erg mee hoeveel mensen er zo betaalden. In 2021 hebben we daarom 'gewoon' gelopen, maar hadden we ook brieven bij ons voor mensen die niet thuis waren. Ook dit ging prima, het geld werd doorgaans keurig overgemaakt.
Wat echter opvalt is dat er meerdere adressen vragen om een QR code, of een Tikkie, wat we (nog?) niet hebben.

We zijn daarom op zoek naar een manier waarop we eenvoudig een betaalverzoek kunnen doorgeven. Eventueel met een QR code.

Nu zitten hier vast meer bestuursleden die hier bepaalde ideëen over hebben!

Let wel, onze penningmeester is ook niet enorm digitaal dus die moet het niet te moeilijk krijgen. Bij voorkeur moet ik het even kunnen regelen. :D

Mocht het nog relevant zij; wij zitten bij Regiobank.

Brainless

Berichten: 30204
Geregistreerd: 19-07-03
Woonplaats: Munnekeburen

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-11-22 19:05

De ijsvereniging komt langs (kan je contant betalen of met QR-code op hun telefoon).
De oranjevereniging (koningsdag) en de stichting van de plaatselijke draaiorgel gaat met een automatische incasso waar ik jarengeleden een machtiging voor heb gegeven.
Dat laatste is veel makkelijker.

solarpleure

Berichten: 2784
Geregistreerd: 04-04-05
Woonplaats: Oss

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-11-22 19:15

In de regiobank betaal app zit een optie (als je ingelogd bent het plusje) om een betaalverzoek aan te maken. Dan kun je aangeven hoe veel men moet betalen. Dan waarvoor en vervolgens maak je het betaalverzoek aan. Dan krijg je automatisch ook QR code als optie.
Let wel, het betaalverzoek is maar 2 weken geldig (of misschien3..,). Wellicht dat je via de website andere opties kunt kiezen, maar dat durf ik niet te zeggen.

Janine1990

Berichten: 44699
Geregistreerd: 13-03-05

Re: Betaalwijzen vereniging

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 07-11-22 20:20

Brainless: Automatische incasso leek ons ook wel wat, maar dat heeft volgens mij wat veel voeten in de aarde om nu nog te regelen. Weet je ook wat voor QR code het is? Is het van Tikkie?

Solarpleure: Dank voor je hulp! Ik ga deze voorleggen!

Roodvos

Berichten: 7372
Geregistreerd: 03-04-04
Woonplaats: Op een bult SiO2

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-11-22 20:27

In het kader van ledenbinding: bij onze dorpse ijsvereniging kan je met je ledenkaart een paar keer op vastgestelde data schaatsen op de kunstijsbaan. Dus ook als er geen natuurijs is kunnen leden die dat willen dan schaatsen (doe ik nooit).

Janine1990

Berichten: 44699
Geregistreerd: 13-03-05

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 07-11-22 20:30

Roodvos schreef:
In het kader van ledenbinding: bij onze dorpse ijsvereniging kan je met je ledenkaart een paar keer op vastgestelde data schaatsen op de kunstijsbaan. Dus ook als er geen natuurijs is kunnen leden die dat willen dan schaatsen (doe ik nooit).


Klopt, hebben we in het verleden ook gedaan. Echter komt er weinig op af omdat ze zelf naar Kardinge moeten rijden. Relatief gezien is het met weinig animo erg duur. Als je een jaar wel ijs hebt, heb je de verloren leden er dubbel en dwars weer bij.

Daarom hebben we in 2020, vlak voor Corona, kano's gehuurd en hebben het feestelijk afgesloten op eigen ijsbaan. Inclusief bezoek van Expeditie Grunn :D

LaDonna75

Berichten: 2540
Geregistreerd: 01-01-10
Woonplaats: Gelderland

Re: Betaalwijzen vereniging

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-11-22 21:01

Met de meeste bankieren-apps kun je een betaalverzoek aanmaken van een zeker bedrag en daar dan een qr-code van maken, die men kan scannen (qr-code kun je afdrukken) Ik ben penningmeester van de ouderraad van de school van mijn kinderen en heb op deze manier een mogelijkheid gecreëerd met enkel een bankrekening om mensen digitaal te laten betalen.

MonaLieske

Berichten: 1572
Geregistreerd: 01-08-08

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-11-22 21:38


Neonlight
Moderator Over Paarden

Berichten: 81073
Geregistreerd: 20-12-03
Woonplaats: Noord-Brabant

Re: Betaalwijzen vereniging

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-11-22 22:59

Met een zakelijke rekening kun je inderdaad een QR code maken of ook een gewoon betaalverzoek.

Zelf verstuur ik de rekeningen altijd via de mail. Gaat hier om iets minder leden, een 170. Maar wel wonend door heel Nederland, langs de deur gaan is niet echt een optie.
Contante betalingen accepteer ik niet, omdat eigenlijk alles elektronisch betaald wordt en ik niets met contanten kan. En storten op de rekening is gigantisch duur bij zakelijke rekeningen. In het begin spartelden er wel enkele tegen, maar inmiddels zijn ze wel gewend aan digitaal de contributie betalen.

Automatisch incasso's is het allerfijnste. Maar, dan moet je wel een programma hebben die een incasso maakt die je weer kunt laden in je bankaccount. Zelf heb ik het verenigingsprogramma PC voor Leden waarmee dat kan.