Wauw wat een hoop reacties, super fijn!!
Pluttersput schreef:Tandartsassistente? Allround, dus zowel balie, assisteren, en als je door studeert naar preventie assistente kan je een heleboel handelingen zelfstandig doen.
Heb ik over na gedacht, alleen is het zo dat ik niet zo heel erg goed tegen mondzorg kan, als in: Kunstgebitten poetsen met de etensresten er nog aan doen letterlijk mijn maag omdraaien (ouderenzorg)
Maar het is natuurlijk wel zo dat de meeste mensen die naar de tandarts gaan van te voren even de tandenpoetsen, dus dan is het nog een optie thanks!
Ibbel schreef:Een specialisatie binnen de zorg richting diabetesverpleegkundige, reumaverpleegkundige, die richting? Geen roosters, want poli-werk. Voorlichtend, praktijkondersteunend aan de specialisten.
Of research-nurse: patienten begeleiden die aan een experimenteel onderzoek meedoen en het papierwerk afhandelen, vragenlijsten afnemen, etc.
Of de afdeling patientenvoorlichting binnen het ziekenhuis, misschien dingen als ontwikkelen van voorlichtingsmateriaal?
Andere wereld, de gezondheidsfondsen. Belangenbehartiging, patientenvoorlichting, patientenparticipatie, patientenemancipatie.
Specialiseren heb ik ook over na gedacht, het is alleen wel zo dat ik eerst de opleiding tot vpk moet volgen en mij dan pas kan specialiseren. Nou zou ik dat zo doen, maar mocht ik besluiten uit de zorg te gaan is die opleiding misschien een beetje " zonde". Maar aan de andere kant ook niet, want ik merk dat veel banen die mij leuk lijken daar minimaal een vooropleiding niveau 4 voor nodig is. Oa. Tranfer verpleegkundige lijkt mij bijvoorbeeld ook erg leuk, maar dat er zoveel takken binnen de zorg zijn zonder aan het bed te staan wist ik niet! Bedankt voor je reactie!
CoRiNa1983 schreef:Een vriendin van mij werk bij VIVISOL Nederland als verzorgende IG slaaponderzoekster en werk vaste dagen.
En mijn schoonzusje werkt op als bloedprikster op verschillende priklocaties en bij mensen aan huis en heeft ook vaste diensten.
Toevallig gekeken naar een vacature voor medewerker bloedafname laatst, alleen ook daar had ik minimaal een verpleegkundig diploma voor nodig
Slaaponderzoekster kende ik nog niet, klinkt intressant! Zal eens kijken of er zoiets hier in de buurt bestaat.
Dieuwke_ schreef:Ik ben van de zorg naar de bouw gegaan. Van apothekersassistent in het ziekenhuis naar werkvoorbereider bij een aannemer in de waterbouw. Als de bouw je aanspreekt dan zou ik zeker eens bij wat aannemers langs gaan en kijken wat de mogelijkheden zijn
Dat lijkt me dus ook ontzettend leuk om te doen! Vind het alleen zo lastig om een totaal andere branche in te stappen omdat ik echt geen flauw idee heb wat de mogelijkheden allemaal zijn, maar eens langs gaan bij een aannemer klinkt inderdaad als een goede eerste stap om er in te kunnen rollen. Zou er ook een algemeen bureau voor zoiets bestaan om uit te zoeken welke functie iets voor mij zou zijn? Uitzendbureaus zijn er natuurlijk, maar ik ga liever direct bij een werkgever aan de slag..
Urielle schreef:Een kantoorbaan in techniek, bouw of logistiek? Je leert het daar vaak in de praktijk en door de hands-on mentaliteit moet je regelmatig zelf wat gaan regelen in het warehouse of bij de productie, dus je zit geen hele dagen op je kont. Je kunt dan ook weer intern gaan doorontwikkelen naar bijvoorbeeld productieplanning, kwaliteitscontroleur of projectleider, evt met opleiding betaald door de werkgever.
Dat behoort ook zeker tot de mogelijkheden! Ik denk dat ik gewoon bij het woord " kantoorbaan" alleen maar denk aan hele dagen achter een bureau zitten omdat ik niet beter weet, maar zoals je zegt zullen er vast genoeg andere taken bij komen kijken waardoor je toch op pad bent. Ik ga er eens over na denken bedankt!
Sizzle schreef:Regulatory affairs?
Heel veel werk in op het moment (m.n. Medical device) en vaak training on the job.
Ik moest even google erbij pakken, maar had geen idee dat dit bestond! Lijkt me ook intressant, bedankt!
Muze schreef:Thuiszorg? Ambulant begeleider?( pb gerust), activiteiten centrum? Gehandicaptenzorg dagbesteding?
Logopedie?( is wel hbo), ergotherapie, fysiotherapie?
Inderdaad werk op een poli naar keus ( dokters assistente of versneld verpleegkunde?)
WMO consulent ( al nemen ze daar vaker mensen met veel werk ervaring aan).
Momenteel werk ik op een soort van kleinschalig wonen en merk dat het aanbieden van activiteiten niet helemaal mijn ding is, de medische kant van de zorg trekt mij toch wat meer. Thuiszorg ken ik alleen als veel korte diensten waardoor ik dus veel dagen moet werken voor weinig uren en dat heb ik toch liever niet. Maar misschien is dat inmiddels veranderd? Ergotheapeut lijkt me ook erg leuk, zal dan ook eerst weer verpleegkundige moeten doen, maar dat is dan natuurlijk geen probleem en kan ik als het goed is in 2 jaar afronden. Dankjewel voor je bericht!
crazycactus schreef:Pluttersput schreef:Tandartsassistente? Allround, dus zowel balie, assisteren, en als je door studeert naar preventie assistente kan je een heleboel handelingen zelfstandig doen.
Als je iets zoekt wat afwisselend is is tandartsassistente een goede keuze. Mijn dagen zijn nooit hetzelfde. Ik werk in een kleine groepspraktijk (3 tandartsen en 2 mondhygiënisten) en het is supergezellig. We hebben echt veel lol samen. En dat maakt het werken zoveel leuker.
Een fijn team is zo ontzettend veel waard! Op dit moment is er zoveel verloop bij ons dat ik dat helaas niet meer heb, en dat maakt het toch minder leuk en gezellig. Is misschien ook wel een beetje de reden dat ik nu om me heen kijk voor wat anders, want ik heb niet zo veel te verliezen. Het is een goede optie, bedankt!
Omaro schreef:Ik heb mezelf de afgelopen jaren omgeschoold tot optometrist. De mogelijkheden van het werk zijn heel divers. Je kunt onder andere in de eerste lijnszorg in een optiekzaak gaan werken, in de tweede lijnszorg in een oogkliniek of ziekenhuis, in een gespecialiseerde contactlenskliniek of bij een low-vision-instelling. Veel optometristen doen een combinatie van ziekenhuis/kliniek met nog een andere tak van het werkveld.
Toen ik begon 6 jaar geleden bestond de opleiding alleen voltijds. Nu is er sinds 2 jaar ook een deeltijdvariant. Wel moet je daarnaast werk hebben in een optiekzaak geloof ik, maar er is werk genoeg te vinden in het werkveld dus dat zou geen probleem moeten zijn. De salarissen in de optiek zijn alleen vaak niet heel hoog. Ik ben begonnen met minimumloon en heb wel iets verhoging gekregen de afgelopen jaren naarmate mijn opleiding vorderde. Nu als net-afgestudeerd optometrist verdien ik modaal. Ik ben recent overgestapt vanuit de (optiek)winkelsetting naar de tweedelijn omdat hier meer klinische uitdaging ligt en dit beter bij mij past. Het werk is onwijs divers en ik heb vaak heel leuk contact met mijn patiënten.
Een andere optie is de MBO4 BBL-opleiding tot Technisch Oogheelkundig assistent.
Toevallig heb een een lange tijd geleden gekeken naar de opleiding tot optometrist! Lijkt me erg leuk om te doen, maar het salaris viel mij inderdaad wat tegen. Ik denk dat ik nu ook gewoon een beetje verwend ben, want het salaris in de VVT is absoluut niet slecht en dat laat ik natuurlijk wel meewegen in de overstap naar een andere baan. Ik moet er wel op vooruit gaan. Maar aan de andere kant, een baan die je echt super leuk vind is eigenlijk meer waard. Ik ga er eens over na denken, misschien kan ik eens een dagje mee lopen ergens. Bedankt!
nardxash schreef:Verder specialiseren in de zorg( denk aan wondverpleegkundige ec of iets in de activiteitenbrance?
Schoonmaak bij de cliënten thuis of in een een verpleeghuis?
Op dit moment heb ik als aandachtsgebieden de wondzorg en medicatieveiligheid op mij genomen omdat ik dat inderdaad hele leuke dingen vind om mee bezig te zijn. Maar ook dan moet ik eerst weer doorleren tot verpleegkundige, maar dat is natuurlijk geen probleem. Schoonmaak is helaas niet helemaal mijn ding. Bedankt voor je reactie!
Charaz schreef:Ik denk dat je mening over het vak doktersassistente misschien wat gekleurd is door de praktijk waar je geweest bent, bij ons (en heel veel praktijken) doen de assistentes steeds meer en is het alles behalve een hele dag aan de telefoon.
Is het werken op een prikpost wellicht iets voor je, of iets richting de oog of mondzorg?
Als verzorgende IG heb je natuurlijk al een hoop basis kennis in huis.
Zou best kunnen hoor dat ik niet helemaal een goed beeld heb gekregen, was ook erg chaotisch die dag moet ik zeggen en daar kan ik ook niet zo goed tegen
Misschien moet ik het toch nog eens een kans geven en een dagje meelopen bij een andere praktijk. Bedankt voor je reactie!
Albert schreef:Al eens bij de vacatures van de Dienst Justitiële Inrichtingen gekeken?
In de gevangenis zijn echt veel verschillende functies.
Nog nooit over na gedacht, maar wieweet is het wel wat voor mij! Ik ga eens opzoek, dankjewel!
Anne_GTI schreef:Ach en als je het helemaal niet meer weet kun je altijd nog buschauffeur worden...
Ik werd getriggerd door dit zinnetje en werd na een loopbaan in het bank en verzekeringswereldje inderdaad buschauffeur. Had het minstens 10 jaar eerder moeten doen.
Mocht je een dagje in de keuken willen kijken is dat altijd te regelen.
Zeker dat dat ook nog een optie is, toevallig al eens voor gekeken net als naar huisartschauffeur, ambulance chauffeur en vrachtwagen chauffeur. Maar ik merk bij mijn dagelijkse autoritjes dat ik mij vaak toch erger aan mijn mede weggebruikers, en dat lijkt me dan weer niet handig in dit beroep
Of is het anders als je beroepsmatig op de weg zit? Bedankt iig voor je reactie
Ow jongens, waarom vind ik toch zoveel leuk
Maak het mezelf ook niet makkelijk zo he