Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird
Suzanne F. schreef:Inderdaad even goed laten informeren. Volgens mij is de hypotheek niet over te nemen maar dat weet ik niet zeker. En als het zo is dan moet je hem wel kunnen dragen natuurlijk. Er moet ook erfbelasting over worden betaald en het geval wat ik meegemaakt heb is dat iemand alleen al een hypotheek moest afsluiten om de erfbelasting te kunnen betalen. Was een grote dure woning en hypotheekvrij. Maar daar moest 40% erfbelasting over worden betaald. En dat geld was er niet zomaar. Eigenlijk kwam zo iemand dus in de problemen terwijl ze een duur huis had geërfd.
veneri schreef:Weet iemand hoe het werkt als je een woning erft, waar een kleine hypotheek opzit en aardig wat overwaarde volgens de woz waarde.
Hoe gaat dat in zn werk?
Stel dat je de erfenis aanvaard en in het huis zou willen gaan wonen, moet je dan de bijbehorende hypotheek overnemen?
Kan je ook meer hypotheek daarbij afsluiten tot aan de waarde van de georven woning?
Wordt bij het afsluiten van de hypotheek voor die woning gekenen naar je eigen inkomen, of alleen naar de (over)waarde van het huis?
Het huis heb je immers al in bezit door het erven en zou dan als onderpand voor de hypotheek dienen....
En hoe als je een woning erft en er meerdere erfgenamen zijn? Hoe werkt dat precies qua afwikkeling?
Sansevieria schreef:Suzanne F. schreef:Inderdaad even goed laten informeren. Volgens mij is de hypotheek niet over te nemen maar dat weet ik niet zeker. En als het zo is dan moet je hem wel kunnen dragen natuurlijk. Er moet ook erfbelasting over worden betaald en het geval wat ik meegemaakt heb is dat iemand alleen al een hypotheek moest afsluiten om de erfbelasting te kunnen betalen. Was een grote dure woning en hypotheekvrij. Maar daar moest 40% erfbelasting over worden betaald. En dat geld was er niet zomaar. Eigenlijk kwam zo iemand dus in de problemen terwijl ze een duur huis had geërfd.
Dat is waar wij ook mee zitten, net bezig met testamenten opmaken, we hebben een persoon aan wie we ons huis wilden nalaten als er met ons iets gebeurd, maar boven de 128.000 betaal je erfbelasting van 40 procent, vanwege een levensverzekering geen hoge hypotheek meer, maar door de overwaarde onbetaalbaar voor diegene. Hoe graag we het diegene ook zouden gunnen.
En schenken zonder erfbelasting (die jubelton) mag ook aan iemand anders als je kinderen, maar kan enkel nog tot eind dit jaar, en tot een leeftijd van 40 jaar.
veneri schreef:De links ben ik bekend mee. Goede adviseur zal tzt uiteraard worden geraadpleegd. Dit is voor nu echt alleen nog ter informatie.
Stel: Je erft een huis met woz waarde van 500.000. Er zit 200.000 hypotheek op.
Dan moet je dus erfbelasting betalen over de woz-hypotheek, dus erfbelasting verschuldigd/berekend over 300.000.
Dan moet je bij erven van de woning dus de erfbelasting ophoesten, maar dan ook de hypotheek overnemen die bij de woning hoort?
Kan je voor het betalen van de erfbelasting dan weer hypotheek afsluiten op de overwaarde van de woning? En is de hoogte van de af te sluiten hypotheek dan weer.afhankelijk van je eigen draagkracht (inkomen)
Tiggs schreef:Ga eerst naar een notaris en dan naar een financieel adviseur. Niet op Bokt vragen, er zijn maar een paar Bokkers die echt verstand van zaken hebben op juridisch gebied. En een hele hoop die het denken te hebben.
DideH schreef:Tiggs schreef:Ga eerst naar een notaris en dan naar een financieel adviseur. Niet op Bokt vragen, er zijn maar een paar Bokkers die echt verstand van zaken hebben op juridisch gebied. En een hele hoop die het denken te hebben.
En ik denk dat degenen die er echt verstand van hebben niet gaan reageren, want dan zouden ze gratis advies geven waar ze gewoon hun brood mee zouden moeten verdienen