Ik zie dit dus steeds vaker terug komen in discussies zowel op bokt als daarbuiten. Er komt een filmpje/nieuwsbericht of iets dergelijks voorbij mbt dierenleed niet gerelateerd aan de vlees of zuivelindustrie. Neem als voorbeeld de manier waarop in China wasberen gefokt en gedood worden voor hun bont. Mensen spreken massaal hun schok, walging, boosheid uit en ergens komt iemand met het argument ‘jullie zijn zeker ook allemaal vegans want anders is boosheid hierover echt hypocriet’.
En echt, ik vind dit zo’n kul argument

Als letterlijk elke niet-vegan die actief is voor goede doelen, dierenambulances, asiels, etc etc deze de rug zou toe keren is dat dan iets positiefs?
Of zou je inzet voor dierenwelzijn ook wat minder zwart wit kunnen zien? Een vleeseter die een paar uur per week vrijwilligerswerk doet voor een asiel of stichting tegen proefdieren is toch alsnog beter dan een vleeseter die dat niet doet?
Hetzelfde geldt voor vegetariërs en flexitariers. Íets doen voor dieren en tegen dierenleed terwijl je daarnaast ook vlees en/of zuivel eet is toch beter dan deze zaken eten en je ook nog af keren van dierenleed op ander gebied omdat je anders een ‘hypocriet’ zou zijn volgens de gatekeeper vegans?
Ik ben benieuws hoe bokt dit ziet en of er nog mensen zijn die grijs kunnen zien in plaats van alleen zwart en wit.