Werken als reisleider/ voor een reisbureau

Moderators: NadjaNadja, Essie73, Muiz, Polly, Telpeva, ynskek

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Marjo

Berichten: 38960
Geregistreerd: 04-02-06
Woonplaats: Velaris, City of Starlight

Werken als reisleider/ voor een reisbureau

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 25-03-19 13:53

Hallo Bokkers!

Marjo heeft weer wat bedacht :') . Ik ben al een tijdje op zoek naar een passende baan maar ik kom er maar niet achter wat ik leuk vind. Ik heb paraveterinair (MBO4) en dier en veehouderij (HBO) gestudeerd.

Gisteren ben ik met mijn vader op een beurs geweest van Tioga Tours. Ik heb hier een medewerker gesproken en het lijkt mij enorm leuk om dit werk te doen. Mensen enthousiast maken voor een reis of vakantie. Ik denk dat ik dat wel goed kan. Ik ben er echt enthousiast van geworden.

Ik heb dus al een beetje zitten zoeken op internet naar vacatures en kwam onder andere het IVOR tegen voor een opleiding, maar ik zag ook dat een toeristische opleiding niet persé een eis is.

Ik ben eigenlijk benieuwd of er op Bokt mensen zitten die in deze branche werkzaam zijn en die mij een beetje kunnen vertellen wat ik kan verwachten? Ik zie het niet echt zitten om nog een opleiding te starten (ik ben al 25 en heb nog een flinke studieschuld).

mysa
correspondent/vertaler

Berichten: 12709
Geregistreerd: 14-07-07
Woonplaats: Veluwe

Re: Werken als reisleider/ voor een reisbureau

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-03-19 13:58

Wat bedoel je precies? Reisleider of reizen verkopen?

Marjo

Berichten: 38960
Geregistreerd: 04-02-06
Woonplaats: Velaris, City of Starlight

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 25-03-19 14:00

mysa schreef:
Wat bedoel je precies? Reisleider of reizen verkopen?

Momenteel ben ik in beide geïnteresseerd maar ik lees dat je voor reisleider toch wel echt een opleiding nodig hebt?

MoniqueT

Berichten: 8897
Geregistreerd: 08-08-03
Woonplaats: Macisvenda, Spanje

Re: Werken als reisleider/ voor een reisbureau

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-03-19 14:06

Ik ken Paul, de eigenaar van Tioga Tours, al jaren. Fijne mensen daar! Waarom vraag je hen niet eens wat voor opleiding zij je zouden adviseren?

mysa
correspondent/vertaler

Berichten: 12709
Geregistreerd: 14-07-07
Woonplaats: Veluwe

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-03-19 14:07

Reisleider weet ik niet, interne opleiding misschien? Mijn vader is een tijd reisleider geweest maar die was er in zijn studententijd al mee begonnen als bijbaantje. Mijn moeder heeft een groot deel van haar leven voor diverse reisbureaus filialen geleid maar die heeft daar alleen cursussen voor gevolgd. Maar is allemaal al te lang geleden. Zal nu anders zijn. Voor reisleiding zullen er misschien interne opleidingen zijn?

Marjo

Berichten: 38960
Geregistreerd: 04-02-06
Woonplaats: Velaris, City of Starlight

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 25-03-19 14:08

MoniqueT schreef:
Ik ken Paul, de eigenaar van Tioga Tours, al jaren. Fijne mensen daar! Waarom vraag je hen niet eens wat voor opleiding zij je zouden adviseren?

Ik ben dus eigenlijk wel op zoek naar een functie zonder opleiding vooraf :)
Ik heb gisteren wel gevraagd of ze een vacature hadden overigens maar die is er momenteel niet en ze vragen daar wel reiservaring in Amerika en dat heb ik nog niet echt.

Maar ik ben dus eigenlijk meer op zoek naar verhalen van mensen die echt werkzaam zijn in die branche :)

sureido

Berichten: 8808
Geregistreerd: 18-08-10
Woonplaats: Naast het bos

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-03-19 14:13

Ik heb als reisleiding voor Sunweb en Gogo gewerkt en op het reisbureau gezeten bij D-Reizen.

Reisleiding voor een merk als Sunweb/TUI/Corendon verdient weinig, en is seizoenswerk. Je kan wel heel het jaar weg (zomerseizoen/winterseizoen) maar dan zit je wel tussentijds thuis een x aantal maanden. Vaak voor landen waar het heel het jaar toeristisch is, zitten locals die alles regelen voor de gasten.

D-reizen verdient ook niet super veel en vond ik geen fijn bedrijf tegenover personeel (paar voorbeelden; 15 euro kerstpakket, targets halen is een must) maar vond het beide wel echt super leuk om te doen. Dus als je het niet om het geld gaat, is de reisbranche erg leuk waar ik dan gewerkt heb. Contact met gasten is echt top. En je werkt in een zonnig land als reisleiding, en je hebt doorgaans een leuk team.

Denk als je naar bijvoorbeeld een specialist van Amerika oid wil om te werken, je ook veel reiservaring moet hebben. Vaak zijn Nederlanders die daar ergens wonen reisleiding voor die groepen.

Ik heb toerisme gedaan op de Rooi Pannen dus heb ook wel een toeristische opleiding :) Doe nu HBO maar wil best nog terug die branche in daarna.

Mocht je nog vragen hebben kan je PB-en, heb best wat informatie nog.

Edit: Oh ja, voor reisleiding zijn hoef je geen opleiding in de branche te hebben, en volgens mij is dat bij het reisbureau ook geen eis.

Edit 2: Je krijgt bij beide gewoon een training :)

Marjo

Berichten: 38960
Geregistreerd: 04-02-06
Woonplaats: Velaris, City of Starlight

Re: Werken als reisleider/ voor een reisbureau

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 25-03-19 14:23

Ah bedankt voor de info sureido!
Geld is voor mij op het moment niet belangrijk :D Vinden wat ik leuk vind is belangrijker.

sureido

Berichten: 8808
Geregistreerd: 18-08-10
Woonplaats: Naast het bos

Re: Werken als reisleider/ voor een reisbureau

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-03-19 14:24

Als je het leuk vind om een aantal maanden van huis weg te zijn zou ik zeker solliciteren ergens om naar het buitenland te gaan! Ik weet alleen niet of bij Sunweb de sollicitaties al gesloten zijn, vaak werven die in december.. Wel een fijn bedrijf om voor te werken, iets losser dan een TUI.

Marjo

Berichten: 38960
Geregistreerd: 04-02-06
Woonplaats: Velaris, City of Starlight

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 25-03-19 14:26

sureido schreef:
Als je het leuk vind om een aantal maanden van huis weg te zijn zou ik zeker solliciteren ergens om naar het buitenland te gaan! Ik weet alleen niet of bij Sunweb de sollicitaties al gesloten zijn, vaak werven die in december.. Wel een fijn bedrijf om voor te werken, iets losser dan een TUI.


Ik heb een vacature bij D-Reizen gezien, maar dat is dus inderdaad wel als verkoper in een winkel.
Ik heb er absoluut geen problemen mee om van huis te zijn :)

Margoooo

Berichten: 2824
Geregistreerd: 19-06-06
Woonplaats: San Francisco, USA

Re: Werken als reisleider/ voor een reisbureau

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-03-19 14:28

Een vriendin van mij is specialist bij een reisbureau, zij verkoopt reizen. Ze heeft geen relevante opleiding maar wel veel reiservaring.

sureido

Berichten: 8808
Geregistreerd: 18-08-10
Woonplaats: Naast het bos

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-03-19 14:30

Bij D-reizen kan je wel weg voor studiereizen, maar daar moet je je voor aanmelden en daar moet je uitgeloot worden. Ik zou als ik jou was eerst als reisleiding werken en daarna op een reisbureau zitten, het is veel makkelijker en leuker om ervaringen te verkopen dan om dingen die je gelezen hebt te verkopen.

Zo had mijn stagebegeleidster bij D-reizen een vriend uit Egypte, en zij verkocht Egypte reizen als pakjes boter. Ik heb zelf 5 maanden in Turkije gezeten, en ook al lag Turkije op zijn gat, verkocht ik dit ook goed.

Je kan alleen bij een groot bedrijf als sunweb/Tui/Corendon niet kiezen waar je heen gaat, dus dat is wel een verrassing. Maar uiteindelijk is elk land leuk!

En ik had opgegeven bij Sunweb dat ik niet naar Turkije wilde maar zoals je las.. :+ Heb de tijd van mijn leven gehad.

poes

Berichten: 25797
Geregistreerd: 23-01-04
Woonplaats: Gent

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-03-19 14:31

Er zijn ook organisaties die wat avontuurlijkere reizen aanbieden en reisleiders zoeken. Denk dan maar aan tochten van drie weken door oostelijk Afrika.
Ik heb op mijn baan en reizen veel mensen gesproken die beide types reizen geleid hebben. Bij beide moet je bereid zijn om 7/7 beschikbaar te zijn en het is hard werken voor weinig geld. De ene vindt het zo leuk dat dat prima is, de ander voelt zich na een tijdje gebruikt.

Ik heb er nog maar weinig gesproken die zich door het moederbedrijf ontzettend gewaardeerd voelden. Wel veel mensen gezien met ren ontzettende passie voor reizen en mensen en die het daarom zo graag deden.

Volgens mij kan je prima terecht zonder studie. Ervaring met backpacken/kamperen voor de grote trektochten lijkt me wel een must.

moonsparkle
Berichten: 23159
Geregistreerd: 21-03-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-03-19 14:36

Ik zeg altijd dat als ik kon kiezen en geld geen probleem had ik heel graag bij een reisbureau zou werken. Ik hou van reizen en het plannen ervan kan ik al ruim van te voren mee bezig zijn.

Thioro

Berichten: 4264
Geregistreerd: 10-05-09
Woonplaats: France

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-03-19 14:37

Mijn zus werkt voor Thomas Cook en reist daardoor de halve wereld af.
Haar job is mensen op de luchthaven oppikken en naar hun hotel vervoeren. Indien er problemen zijn met hotel/vlucht moet zij dat ook oplossen (ze zat bvb in de Dominicaanse toen die orkaan langskwam, toen had ze wel even haar handen vol met toeristen geruststellen of vluchten regelen).
Daarnaast verkoopt ze ook locale excursies aan 'haar' gasten (moet ze targets voor halen).
Echt reisleiding doet ze zelf niet.
Het is uitdagend en het reizen/werk op zich vind ze leuk. De werkomstandigheden iets minder (loon, uren).

Ze heeft geen enkele vooropleiding in de toeristische sector gedaan, ondertussen wel enkele interne opleidingen. Haar grote troef is dat ze vloeiend 5 talen spreekt, tolk is dan ook haar oorspronkelijke opleiding.
Laatst bijgewerkt door Thioro op 25-03-19 14:40, in het totaal 1 keer bewerkt

Marjo

Berichten: 38960
Geregistreerd: 04-02-06
Woonplaats: Velaris, City of Starlight

Re: Werken als reisleider/ voor een reisbureau

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 25-03-19 14:38

Haha ja qua talen heb ik weinig te bieden. Engels en een heel klein beetje Duits _O-

Winged

Berichten: 34129
Geregistreerd: 28-12-05

Re: Werken als reisleider/ voor een reisbureau

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-03-19 14:51

Kijk eens bij reisorganisaties als shoestring en sawadee. WEllicht zijn daar opties.

no--a
Berichten: 690
Geregistreerd: 20-01-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-03-19 15:14

Wat voor jezelf belangrijk is om te weten is wat voor een soort reisleiderschap jou aanspreekt.
Wil je op één locatie gevestigd zijn en hier boekers ontvangen, tips en uitleg geven bij aankomst en hun verdere vakantie als aanspreekpunt functioneren? Of wil je bijvoorbeeld een groepsrondreis begeleiden en dus actief meereizen?

Zelf ben ik m.n. bekend met reisbureaus waar je als reisleider in de laatste categorie valt. Vaak is er geen specifieke vooropleiding nodig en wordt je intern opgeleid. Kosten zijn hier bij mijn weten over het algemeen niet aan verbonden, maar vaak wordt contractueel wel vastgelegd dat je na interne opleiding voor een bepaalde tijd of een bepaald aantal reizen binnen het bedrijf aan de slag moet. Hoewel een vooropleiding niet altijd een vereiste is, dien je natuurlijk wel over een aantal vaardigheden en karakteristieken te beschikken. Het is bijvoorbeeld belangrijk dat je communicatief vaardig, sociaal ingesteld, open minded, creatief/innovatief, oplossingsgericht en stressbestendig bent. Als er op een reis wat fout gaat dan ben jij immers degene die dit in eerste instantie op moet lossen, bij voorkeur op zo'n manier dat 'jouw' reizigers niet doorhebben dat er wat mis gaat. En er kan veel mis gaan; bosbranden, treinen die opeens toch niet gaan en geannuleerde vluchten zijn een kleine greep uit de problemen van afgelopen zomerseizoen. Wat overigens wel een vereiste kan zijn is het hebben van een vooropleiding/kennis gelinkt aan het soort reis dat je begeleidt. Dit zal je m.n. zien bij bureau's die heel erg toegespitst zijn op bijvoorbeeld cultuur of natuur.
Als je een groepsreis begeleidt is het daarnaast ook belangrijk dat je de sfeer binnen de groep goed kan bewaken. In de ene groep is dat een eitje, in de andere heb je er een dagtaak aan ;)

Binnen het begeleiden van groepsreizen (waarbij je dus met de groep heen/terug reist) is het salaris echt geen vetpot. Zie het meer als een gratis vakantie waar je een klein zakcentje aan over houdt; de meeste reisleiders die ik ken doen dit ofwel na hun pensioen, of zetten hun vakantiedagen in om een reis te kunnen begeleiden. Maar of en hoe goed je er van kan leven hangt uiteraard van het bedrijf en het aantal reizen dat je kan begeleiden af.

Op kantoor kan je in de sales vaak zonder vooropleiding aan de slag. Wel is het, zoals hierboven eerder genoemd werd, voordelig als je zelf (veel) reiservaring hebt. M.n. voor het verkopen van verre reizen kan dit een vereiste zijn.

poes

Berichten: 25797
Geregistreerd: 23-01-04
Woonplaats: Gent

Re: Werken als reisleider/ voor een reisbureau

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-03-19 16:25

Ik geloof dat het bij shoestring of een gelijkaardige organisatie was dat ik eens ontdekte dat reisbegelzider daar vrijwilligerswerk is := kan ook joker of zo geweest zijn

pinto_1

Berichten: 2746
Geregistreerd: 18-05-09
Woonplaats: Nordhorn

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-03-19 17:26

Ik heb een toeristische opleiding gedaan, maar daar uiteindelijk qua werk niet voor gekozen.

Reisbureau leek mij heel leuk, maar aanbod was groter dan de vraag, dus dan moest je echt geluk hebben. Bovendien werd ons tijdens de opleiding al gezegd dat het een commerciele baan is, dus je moet ervoor zorgen dat je genoeg reizen verkoopt om je baan te behouden.

Reisbegeleiding leek mij ook wel leuk, maar is vooral seizoenswerk en ik kreeg toch wel last van heimwee als ik lang van huis was. :o

Uiteindelijk heb ik een paar functies in die richting gehad (telefonisch consult van een reisorganisatie en iets met vliegtickets boeken). Maar dat was dus backoffice werk, en dat vond ik zo saai en geestdodend. Uiteindelijk dus niets met mijn opleiding gedaan.

Maar goed, dit was wel zo'n 20 jaar geleden, weet niet of het nu nog zo gaat in de praktijk. ;)

Narcissa

Berichten: 3376
Geregistreerd: 29-03-15

Re: Werken als reisleider/ voor een reisbureau

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-03-19 23:15

Hou er rekening mee dat je als reisleider wel goed je talen (Engels en vaak ook Frans) goed moet kunnen spreken. Bij problemen moet je ingrijpen en daarvoor zal je vaak bij de locals (bvb hoteleigenaar) moeten zijn. Je moet dan ook comfortabel zijn om in deze talen regelmatig te communiceren.

Reisbureau gaat zonder opleiding erg moeilijk worden. Je moet toch minstens de veelgebruikte systemen kennen en weten hoe je een reis afhandelt. Daarnaast zijn reisbureaus aan het inkrimpen: door het steeds makkelijkere boeken via internet, moeten veel zaken uiteindelijk hun deuren sluiten.

Ik heb een HBO Toerisme en Recreatiemanagement, grootste blunder die ik ooit begaan heb. Je vind er, zelfs met diploma, amper werk in en als je het vind, is het slecht betaald. Als ik toen wist wat ik bij het behalen van mijn diploma wist, was ik er nooit aan begonnen.

sureido

Berichten: 8808
Geregistreerd: 18-08-10
Woonplaats: Naast het bos

Re: Werken als reisleider/ voor een reisbureau

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-03-19 23:27

Wellicht is stewardess iets voor je?

Online reizen kan je wel wat mee doen hoor. Hotel inkoper oid?

citroen
Berichten: 1649
Geregistreerd: 13-04-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-03-19 01:09

Ik heb zelf 4 zomers voor TUI gewerkt als reisleiding! Met veel moeite heb ik uiteindelijk ontslag genomen, maar ik vond het werk fantastisch!

Het is vooral goed om te weten waar je aan begint. Veel mensen hebben bij reisleiding het idee dat je zelf ook lekker op vakantie bent. Dit is absoluut niet het geval,of ik heb op de verkeerde bestemmingen gewerkt... :+


Het is hard werken, en je moet erg flexibel zijn. Geen enkele dag is hetzelfde, dus saai is het nooit! Verder is het belangrijk dat je een commerciële en service gerichte instelling hebt.

De meeste mensen zijn vrolijk op vakantie. Maar houd er ook rekening mee dat je ook boze gasten over je heen zal krijgen. Je zal te maken zal krijgen met overboekingen, gecancelde vluchten, gasten of hotels die je snachts wakker bellen, gasten die in het ziekenhuis belanden of zelfs overlijden op vakantie.
Gelukkig zal je er als het goed is nooit alleen voor komen te staan en heb je altijd je collega's, teamleaders en managers om op terug te vallen.

Qua talen is Nederlands en Engels voor TUI voldoende. Meer talen is natuurlijk fijn!


Persoonlijk vond ik vooral het leven dat je erbij kreeg heerlijk. Vaak uiteten, op je vrije dag het land ontdekken of juist uitrusten op het strand met een cocktail in je hand!
Je maakt dingen mee die je anders niet snel zal mee maken. En hier moet je ook echt van genieten, want ondanks het harde werken zit je zo weer in het vakantie sfeertje! <3

Bij TUI mag je altijd 4 bestemmingen opgeven die je voorkeur hebben. Het is geen garantie dat je die bestemming krijgt. Krijg je een bestemming die je absoluut niet wil, dan mag je altijd een keer weigeren.

Mocht je nog vragen hebben mag je mij altijd een pb sturen! Ik vond het echt de aller leukste baan ooit, en heb hier dan ook echt de tijd van m'n leven gehad!

c_esther

Berichten: 1237
Geregistreerd: 11-05-08
Woonplaats: overijssel

Re: Werken als reisleider/ voor een reisbureau

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-04-19 13:36

Hoihoi!

Ik werk al 5 jaar in toerisme in het buitenland, eerst TUI, nu sunweb. Je mag me best pb doen:)

Tanya
Berichten: 10296
Geregistreerd: 28-12-01

Re: Werken als reisleider/ voor een reisbureau

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-04-19 07:52

Je zou ook eens bij de organisatie srprs.me kunnen kijken, wellicht is dat iets voor je? Verrassingsreizen regelen voor mensen