Het bidden en de meeste liedjes raakten me eigenlijk niet. Dat was heel anders toen ik eens bij een dienst van de pinkstergemeente ben geweest. Ik, als niet-christelijk, haalde daar ook een mooie boodschap uit wat de voorganger toen vertelde.
Mijn gevoel bij beide kerken was ook heel verschillend, dat vond ik wel erg bijzonder om te ervaren.
En toen dacht ik, er zijn zo veel verschil geloven. Eigenlijk zou ik bij veel meer geloven wel eens willen ervaren hoe het er daar aan toe gaat. Bijvoorbeeld bij de boeddhisten, daar heb ik me ook wel eens een pietsie in verdiept en vind ik ontzettend interessant. Zonder nou meteen aanhanger te willen worden.
Nou heb ik altijd het idee gehad dat bij geloven en kerken iedereen welkom is. Maar ik moet eerlijk zeggen dat ik dat gevoel vandaag niet echt kreeg. Het is dat ik was uitgenodigd maar anders had ik me er echt niet prettig bij gevoeld om daar zo maar aan te schuiven. Dus dat is wel even een drempel..
Ik vond het wel echt een verrijking, en het lijkt me dus leuk om daar toch wat mee te doen. Een soort van persoonlijke religieuze tour. Niet omdat ik me ergens bij wil aansluiten maar omdat ik graag meer wil leren.
Als ik besluit er mee door te gaan, en iets van een plan maak, zal ik hier m'n ervaringen delen als jullie dat leuk vinden. Een ervaringen van anderen hoor ik ook graag! Of misschien wordt het wel keihard afgeraden, meld dat dan ook gerust

Heel vaak aan het begin van de dienst vragen ze ook wie er nieuw is en zijn ze altijd blij je te zien en gelijk kennis te maken. Bij sommige kerken krijg je dan zelfs een tasje met nieuwe bijbel en andere spullen mee! Ligt echt per kerk eraan!

De Christelijk gereformeerde kerk hier in Eindhoven is echt 180 graden anders dan die in het dorp waar mijn man vandaan komt, bijvoorbeeld. Hier is het spijkerbroeken en Opwekking, daar zwarte kousen en zingen op hele noten. Dus ook daar is geen stickertje op te plakken.