Emotie blokkade, heel veel moeite om te zeggen wat er dwars zit, dichtslaan tijdens een gesprek/discussie/ruzie zijn de problemen die de laatste tijd een beetje te veel worden en ik word er moe van..
Ik kan niet zeggen wat mij dwars zit, tijdens een goed gesprek of een discussie. Ik klap dicht en zeg geen woord meer, terwijl ik in m'n hoofd van alles eruit heb gegooid.
Ik kan niet zeggen wat ik voel, zelfs een dankjewel komt er niet uit. Wat is dit?
Ik heb altijd al moeite gehad om te praten, om alles een keer goed eruit te gooien. Ik ben altijd bang dat mensen dan een verkeerd beeld krijgen van mij en dit gaat zo ver, dat ik op de crematie van m'n vader niet wilde huilen, omdat ik mij groot wilde houden en sterk, bang dat mensen wat zouden denken.
Ik merk aan mijzelf én aan mijn vriend dat het z'n hoogtepunten gaat bereiken, omdat mijn vriend wel een prater is en ik juist niet. Voor hem is het lastig, omdat hij niet weet wat mij dwars zit of wat er door m'n hoofd spookt. Het enigste wat ik zeg, om het simpel uit te leggen, is dat ik continue met mezelf in discussie ben, maar het gaat veel dieper dan dat.
Ik word er moe van, waarom kan ik geen normaal gesprek voeren zonder dicht te slaan? Zonder bang te zijn wat andere mensen van mij denken of zeggen.
Ik ben ook zo'n iemand die geen fouten toegeeft, puur uit zelfbescherming, want ik wil mezelf niet zwak opstellen..
Ik heb diverse gesprekken met een psycholoog gehad, maar tot nu toe heeft niks geholpen en ik ben eerlijk, als ik na 2 gesprekken geen verbetering merk, kom ik niet meer.
Wie heeft voor mij de oplossing? Want dit kan niet meer zo, ik word moe van mezelf en ik wil dit niet meer voor mezelf en mijn vriend.
Als jij in een gesprek zit, en je komt op het moment dat je dichtklapt en niets meer kunt zeggen, verlaat je kort het gesprek. Even naar een andere kamer/buiten. Laat daar het gesprek een paar minuten bezinken, bedenk wat jouw reactie of antwoord is, repeteer in gedachten hoe je dat formuleert en ga terug met je antwoord klaar.
) dan loop je jezelf aardig voorbij. Emoties en gevoel horen bij het leven. Je loopt er nu tegenaan maar je hebt je dot de afgelopen jaren aangeleerd dat verander je niet in 2 gesprekken. Trek er maar rustig een jaar voor uit. Een hoofd wat na de gesprekken overuren maakt, niet altijd leuk is om de waarheid te horen, ontkenning, verdriet, gemis, oefenen met ander gedrag. Het hoort er allemaal bij om wat anders aan te leren.
Ook andere non-verbale therapieen (muziek, theater, dans, kunst,...) zou je eens kunnen gaan proberen. Dan ligt de focus minder op het praten en meer op het beleven/vorm geven. 