Ik kwam dan elk jaar langs een kraampje waar ze Chinese/Indische/indiaan-achtige dingetjes verkochten; glazen roosjes in een mooi doosje, yin-yang ballen, wierookhouders etc.
Daar lagen vaak op tafel van die drakenknuffeltjes. Mooi gekleurde draakjes (handgemaakt?) van fluwelige stofjes, gevuld met zand of pitjes.
Ze kwamen in verschillende kleuren zoals dieppaars, glimmend groen en zwart met blauw. Ze waren qua grootte iets langer dan een hand en langwerpig (liggend).
Ik was als kind altijd verliefd op deze knuffeltjes/decoratiedieren, maar mijn moeder vond ze altijd te duur en niet om mee te spelen

Nu vroeg ik mij af of ik ze nog ergens zou kunnen vinden,en waar ik dan op moet zoeken!
Want bij knuffeldraak krijg ik alleen babyknuffels

Weet iemand wat ik bedoel?
Op braderieën ben ik ze nooit meer tegengekomen, ook een chinees winkeltje in de buurt heeft ze niet en weet niet wat ik bedoel.
Ik wil nu eindelijk mijn jeugdsentiment eens vervullen




