Moderators: NadjaNadja, Essie73, Muiz, Polly, Telpeva, ynskek
chanel1985 schreef:Dat is ook niet echt waar, er loopt hier een ander topic over overlast van buren, en daar zijn er toch wel enkele die vinden dat je dat niet mag.
Heb daar ook al geopperd dat iedereens tolerantieniveau anders is en ieders gevoeligheid voor geluid, geur ook.
Maar als je overgevoelig bent voor geluid, is dat de persoon zelf zijn eigen probleem en moeten andere mensen die "normaal " leven, daar niet onder lijden.

Lillith24 schreef:Ik zou ook wel willen dat ie verhuist of desnoods bij mij intrekt maar hij woont er nog maar 5 maanden en heeft wel veel geld er ingestoken. Daarnaast vind ik het zo banketstaaf dat ie dan eigenlijk weggepest wordt. Dat slaat nergens op.
Een goede vriendin stelde voor dat hij voorstelt om een groepsapp aan te maken, aangezien hij het pand deelt en ze op deze manier direct (én niet meer anoniem) contact kunnen opnemen als ze ergens last van hebben. Ik hoop eigenlijk dat het voorstellen van zoiets laat zien dat hij/wij bereid zijn ons aan te passen (binnen de termen van het redelijke uiteraard).
Joolien schreef:chanel1985 schreef:Dat is ook niet echt waar, er loopt hier een ander topic over overlast van buren, en daar zijn er toch wel enkele die vinden dat je dat niet mag.
Heb daar ook al geopperd dat iedereens tolerantieniveau anders is en ieders gevoeligheid voor geluid, geur ook.
Maar als je overgevoelig bent voor geluid, is dat de persoon zelf zijn eigen probleem en moeten andere mensen die "normaal " leven, daar niet onder lijden.
Nja, volgens mij is er een (ongeschreven) regel dat je na 23 uur geen herrie moet maken. Nou lijken spelletjes spelen, praten, tv kijken en douchen me niet echt vallen onder herrie maken
Veulen84 schreef:Hoe is je inrichting? Soms klinken huizen meer door omdat er weinig geluidsdempende materialen zijn gebruikt. Bv geen vloerbedekking of grote meubels.
Die briefjes zijn ook vervelend, maar 99 van de 100 keer doen mensen dat omdat ze de confrontatie niet aandurven. Dus beste is om wel naar de buren te gaan. Vraag bv eens aan de buren wanneer ze iets horen om jou te sms'en. Dan weet je om welk geluid het gaat en kun je er iets mee. Zo is het voor de buur wat toegankelijker.
Leg ook uit dat jij hun ook hoort (specifieke voorbeelden) en dat je denkt dat het een beetje bij het pand hoort.
Overigens, ga samen

Ik vraag mijn vriend ook om zachter te praten na bijv 2200 uur, ivm geluidsoverlast.. Is hij niet gewend (in zijn eigen flat is er altijd geluidsoverlast) dus bij mij thuis zeg ik tijdens een gesprek wel eens 5x "shh zachtjes"... omdat hij zich niet bewust is dat een normaal tot luider niveau best hard kan zijn.
Lillith24 schreef:Overigens heeft hij geen vloerbedekking wegens een stofallergie maar grote meubels (wat is groot?) staan er wel. Het is inderdaad gehorig maar we hebben geen rechtstreekse onderburen want we zitten boven de gang en het trappenhuis, dus betwijfel of ze last hebben van voetstappen.

Lillith24 schreef:Oké mn vriend heeft gisteravond geprobeerd langs te gaan. Een van de buurvrouwen was er niet, haar vriend wel en die zei dat hij om 22 uur terug moest komen omdat ze dan thuis zou zijn. Zo gezegd zo gedaan maar toen deden ze ineens niet meer open ... Geen van de andere buren was thuis (of ze deden niet open kan dus ook maar daar gaan we niet vanuit).
We hebben de hele avond heel stil gedaan dus ik hoop niet dat ze weer een brief zullen achterlaten. Ik heb wel gewoon een lekkere douche gehad om half 9 omdat ik echt een rotdag had gehad dus daar had ik echt even behoefte aan, maar aangezien geen van de buren thuis was hebben ze er vast geen hinder van ondervonden.