Moderators: NadjaNadja, Essie73, Muiz, Polly, Telpeva, ynskek
Yvette81 schreef:Wij wonen sinds een paar weken landelijk. Van midden in de stad verhuisd naar buiten het dorp. De paardenweu en boxen liggen er al.
We hebben wel veel buren. Er liggen hier een stuk of 10 boerderijtjes bij elkaar. Echter, wat je zelf al noemt; het duurt even voor je een beroep doet op je buren.
Wij werken en hebben kleine kinderen. En beide een auto. Dus eenzaam is het niet.
Maak eens een lijstje van je Zorg behoeften en kijk per onderdeel wat er mogelijk is. Vervoer, verzorging van jou, dieren verzorgen. Denk dat het heel goed is dat je je droom na leeft!
Misschien voor de hond een uitlaatservice? Voor de paarde goede verzorgsters? Huishoudelijke hulp voor het noodzakelijke. Boodschappen laten brengen. Thuiszorg of wijkverpleegster? En wat overblijft met je huidige netwerk bespreken.
Goed overdenken en je twijfels met je mantelzorgers bespreken.
cissie schreef:Daarnaast wilde ik ook wel eens de aanspraak en gezelligheid op een stal ervaren.
Gewoon met andere naar buiten of over paarden praten.
Kortom ik heb mijn hele buitenleven gebeuren verplaatst naar de stalling waar mijn paard nu staat. Met koffiezitje, koud bier in de zomermaanden en warme koffie in de winter. Neem mijn hond altijd mee zodat hij heerlijk kan rennen en spelen met de andere honden op stal.
Ze heeft daar fijne buren, kan zichzelf veel makkelijker redden, ook als het lichamelijk even niet goed gaat.
BKonline schreef:Een kennis van mij geeft vaak aan dat haar leven zo eenzaam is op de boerderij. Daarom wilde ze een verzorgster voor haar paarden. Maar een goede verzorgster is niet makkelijk te vinden en inmiddels is ze de 10 al gepasseerd omdat ze komen en gaan en vaak afhankelijk zijn van de fiets. Een pensionklant vind ik een goede optie om over na te denken, bijvoorbeeld stalling en weidegang in ruil voor hulp.
. Eenzaam? Echt niet. Dat ligt ook een beetje aan jezelf vind ik. BKonline schreef:Ik wil jullie bedanken voor jullie ervaringen. We zijn er nog niet helemaal niet maar we gaan er nu wel beiden vanuit dat we dit plan waarschijnlijk laten varen. Erg jammer maar het grote voordeel van land en paarden aan huis is voor mij dat je juist veel zelf kunt ondernemen. Gaat dit niet, dan houdt het op.